Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи перейдуть банки на плаваючий курс валют

Після зміни курсу долара США на міжнародному валютному ринку і загрозливих прогнозів про можливе падіння його курсу, МВФ рекомендував НБУ, а отже, і українським банкам, переходити до плаваючого валютного курсу. Він нібито дозволить банкірам вибирати зручний для них курс валют і заробляти на комісії без втручання регулятора.
Постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше озвучив пропозицію під час «Українського банківського форуму». Керівники українських банків перехід до плаваючого валютного курсу вважають згубним для української економіки.
Українці занадто сильно прив’язалися до долара, і панічно бояться коливання курсу валюти.

obmenik_88x88_33.jpg.aspxВважає голова правління Надра Банку Дмитро Зінков. За «зеленим» визначають стабільність банківської системи, і якщо його вартість коливатиметься, перестануть користуватися банківськими продуктами – кредитами та депозитами. Банкір згадує часи після кризи 2008-го, коли клієнти обходили фінустанови, очікуючи стабілізації курсу.
Дмитро Зінков, голова правління Надра Банку
«Як тільки починаються коливання, запитують, яким же буде курс в самому кінці. Як 5 років тому – питання були про одне – яким буде курс. Спочатку 6 і 5, потім 7 і 5, 10. Мені здається, що перехід до плаваючого валютного курсу несе величезні ризики для нашої країни. У нашій свідомості, населення оцінює все в доларі ».
Глава правління Укргазбанку Сергій Мамедов переконаний, що ризикувати депозитами – значить ризикувати всією банківською системою. Оскільки вклади фізичних осіб для більшості фінустанов є головним ресурсом. Банкір зазначив, що в останні місяці українці стали більше продавати долар , ніж купувати.
Сергій Мамедов, голова правління Укргазбанк
«Згадаймо, яка питома сума знаходиться у населення. Якщо цю тенденцію зберегти, то я думаю, банківська система отримає додатковий ресурс ».
Виходячи з офіційних даних платіжного балансу України, за вісім місяців 2013-го українці придбали в три рази менше доларів США, ніж торік – на суму близько 1 млрд. грн. в порівнянні з трьома мільярдами минулого року. У той же час відмова від одного з видів валют – це також вплив на зниження курсу, що має додаткові ризики для системи в цілому.
«Якщо звернутися до питань курсу, мені здається, що 8,22-7,99, нехай буде 9 або 6 – не має значення. Найголовніша заслуга зараз національного банку, що є стабільність. І люди звикли до того, що вони отримують додаткові доходи з тих валютних операцій », – зазначає Сергій Мамедов.
Якою буде політика щодо контролю курсу валют, в Нацбанку ще не визначилися. Як раніше повідомляла заступник голови НБУ Віра Ричаківська, уряд не розробив прогноз макроекономічних показників на наступний рік. Отже, рада Нацбанку не займався затвердженням Основ грошово-кредитної політики на 2014-тий. Тоді і стане відомо, до яких з вимог МВФ прислухається регулятор.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?