Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи отримають вкладники депозити в валюті?

З 2 вересня набрала чинності Постанова НБУ №540, якою регулятор заборонив видавати іноземну валюту з банківських карт готівкою, зробивши обов’язковою її конвертацію в гривню.
Документ, затверджений Нацбанком, передбачає, що уповноважені банки повинні обмежити видачу готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 15 тис. грн. на добу на клієнта в еквіваленті за офіційним курсом Національного банку України.

clip_image001

Тобто, це означає, що, незважаючи на заборону на видачу валюти з банківських карт, в Постанові все ж немає обмежень на безготівкові операції в банках, коли гроші з валютного депозиту переводяться на поточний рахунок, і клієнти, як і раніше можуть отримати свій депозит в інвестованої валюті, але тільки з урахуванням денних обмежень.
У той же час, вкладники деяких банків почали скаржитися на те, що фінустанови відмовляються видавати їм депозити у валюті, аргументуючи таке рішення тим, що відсотки по депозиту клієнт отримує на картковий рахунок, і весь депозит (тіло разом з відсотками) по закінченню терміну дії вкладу переводять на карту банку. А це означає, що видача готівки повинна здійснюватись, згідно з новими правилами, в гривні.
Але чи справді валютні вкладники, які використовують для зняття депозиту пластикову карту, так, чи інакше, отримають свої кошти, вже конвертованими в гривню?
Тут думки юристів і банкірів розходяться. «У разі, якщо в договорі банківського вкладу зафіксовано, що вся сума депозиту по завершенню терміну договору перераховується на картковий рахунок, то в цьому випадку вкладники не зможуть отримати свої кошти в іноземній валюті (валюті вкладу)», – стверджує заступник Глави Правління АВАНТ- БАНКУ Андрій Швець.
«На нашу думку може бути кілька причин виникнення подібних ситуацій. Зокрема, в Постанові НБУ №540 зазначено, що видача готівки за допомогою електронних платіжних засобів здійснюється в гривнях. Можливо, деякі банки не встигли за такий короткий термін налаштувати програмне забезпечення, або в рідкісних випадках трактували даний пункт як заборона виплати валюти з карткових рахунків. Також слід зазначити, що вчора, 4 вересня, Національний банк України направив додаткові пояснення з даного питання і є надія, що надалі такі непорозуміння виникати не буду », – стверджує заступник начальника департаменту роздрібних продажів УкрСиббанку Володимир Шевченко.
«Постанова НБУ №540 забороняє виплати готівкової іноземної валюти за платіжною карткою – це означає, що іноземну валюту тепер не можна отримати в банкоматі або касі з POS-терміналом. Одночасно норми постанови не забороняють виплачувати готівку в іноземній валюті з банківських рахунків в межах встановленого НБУ денного ліміту.
У «Кредобанку» платіжні картки є способом для поточного рахунку, тому наш банк виплачує іноземну валюту клієнтам, що мають рахунки в банку », –
коментує документ директор департаменту роздрібних клієнтів ПАТ "Кредобанк" Орися Юзвишин.
«Ми не можемо прокоментувати механіку роботи інших банків. Але в ОТП Банку кошти і відсотки по депозиту після розірвання або закінчення терміну дії договору враховуються на поточному (!) рахунку у валюті депозиту. А значить, клієнти можуть забрати свої вклади в валюті – відповідно до лімітом, встановленим НБУ (за еквівалентом 15 тис. грн.) », – Запевняє керівник відділу по зв’язках з громадськістю та комунікацій ОТП Банку Олена Горячева.
Так чи інакше, те, що деякі банки стверджують, ніби побачили в даному документі невідповідність окремих пунктів один одному, не закриває це питання. Адже ті, кому валютний вклад таки конвертували в гривневий, все одно захочуть справедливості у виниклій ситуації. Тоді регулятору і банкірам знадобиться більш чітко роз’яснити дану постанову суспільству та іншим фінустановам.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?