Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи обов’язково відкривати зарплатну картку в тому банку, який пропонує роботодавець?

Найчастіше підприємство укладає договір з одним із банків та всім співробітникам видаються платіжні картки, емітовані цією фінустановою. Це передбачено зарплатно-карткових проектом. Втім, це не означає, що працівник підприємства зобов’язаний користуватися цією картою, не може отримувати заробітну плату на картку іншого банку, або взагалі відмовитися від отримання зарплати на банківську карту. Це право передбачено ст. 24 закону України «Про оплату праці».

Щоб отримувати зарплату на іншу картку, працівникові необхідно принести в бухгалтерію реквізити рахунку в будь-якому іншому банку і написати заяву про бажання отримувати заробітну плату за вказаними реквізитами.

bigПроте в реальності ситуація йде трохи інакше. Нерідко роботодавцю незручно виплачувати зарплату своїм співробітникам в різні банки. В основному це пов’язано з додатковими складнощами при автоматизації виплат і контролем податкових відрахувань. Тому на практиці далеко не всім співробітникам вдається переконати своє підприємство виплачувати кошти на зручний ним рахунок в іншому банку.

Відомо, що бажання змінити банк, на карту якого нараховується зарплата, найчастіше пов’язане зі спробами банку, що веде зарплатний проект підприємства, нав’язати клієнтові додаткові платні сервіси та послуги (зразок обов’язкового відкриття депозиту або кредитної картки). Тут важливо знати, що така практика незаконна.
Підприємство не може зобов’язати свого співробітника відкрити рахунок у банку. Зрештою, відкриття рахунку в банку неможливо без підпису клієнта.

2 Responses to Чи обов’язково відкривати зарплатну картку в тому банку, який пропонує роботодавець?

  • В ПриватБанку вже реалізована можливість зараховувати зарплату на карту будь-якого банку в рамках одного зарплатного проекту.
    privatbank.ua/business/universalnyje-reshenija/zarplatnyj-projekt/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?