Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи обов’язкове страхування КАСКО при оформленні автокредиту?

Оформлення КАСКО за автокредитом є одним з обов’язкових умов більшості банків. Справа в тому, що згідно з підписаною угодою про кредитування, автомобіль до моменту повного погашення заборгованості клієнтом є заставним майном банку. Тобто, якщо позичальник не в змозі виконати свої зобов’язання, транспортний засіб переходить у власність фінансової установи і буде реалізований з метою повернення активів.

Природно банк прагне убезпечити себе від настання несприятливих ситуацій, пов’язаних з втратою автомобілем частини своєї вартості через попадання в ДТП. При відсутності страховки ремонтом повинен буде займатися позичальник. Але він може просто відмовитися від «битої» машини і передати її банку разом з усіма проблемами щодо забезпечення відновлювальних операцій.


Автокредит без КАСКО?

Саме тому страховка КАСКО за автокредитом є пріоритетом по більшості існуючих на сьогоднішній день кредитних програм. Причому великі банки часто не надають можливості оформлення позики без страховки. 

Багатьох позичальників цікавить питання: чи обов’язково КАСКО за автокредитом? Чи не можна як-небудь обійтися без нього? Можна, але не у всіх банках. Деякі фінансові установи все-таки йдуть назустріч клієнтам і дозволяють їм не оформляти страховку при отриманні кредиту на купівлю авто. Але подібні кредитні програми мають масу нюансів.

Найголовніший – максимальний розмір кредиту буде зменшений в 1,5-2 рази в порівнянні з аналогічною пропозицією зі страховкою. Це відразу ж обмежує у виборі моделі транспортного засобу. Купити авто преміум класу або розкішний позашляховик не вийде. Другим аспектом є зниження максимального терміну погашення кредиту. Якщо програми з обов’язковим КАСКО можуть бути розраховані на 5-7 років, то без страховки потрібно буде розрахуватися з банком за період до трьох років.

Деякі контори надають кредити терміном і на п’ять років, але знайти подібні пропозиції досить складно, до того ж інші умови не будуть настільки привабливими для клієнта. Ще одним важливим моментом є підвищення базової процентної ставки. Найчастіше відмовитися від КАСКО за автокредитом можна за умови підвищення відсотка в 2 рази. Причому мінімальна сума першого внеску повинна становити 50% від загальної вартості автомобіля.

Збираємо документи

При оформленні договору без страховки необхідно надати банку завірену копію трудової книжки, яка підтвердить, що клієнт працює на поточному місці роботи не менше шести місяців. Знадобиться також довідка про доходи за останній рік, в якій чітко буде видно, що потенційний позичальник має достатньо коштів для забезпечення своїх боргових зобов’язань. Деякі банки також ставлять додаткові умови, які забороняють дострокове погашення кредиту або передбачають за це штрафи значних розмірів.

Поточним клієнтам банку можуть бути надані пільги, але навіть з ними пропозиція не буде виглядати особливо привабливо. Так що потрібно КАСКО за автокредитом кожен вирішує для себе сам. Якщо існуюча банківська програма передбачає таку можливість, то можна нею скористатися, але дивлячись на величезний список обмежень і додаткових витрат варто подумати, а чи так важливо відмовлятися від страховки або все ж простіше погодитися на цю умову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?