Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можуть донеччани розраховувати на кредитні канікули?

Протягом останнього місяця на форумах почали з’являтися відгуки схвильованих жителів Донецької та Луганської областей, яким, у зв’язку зі сформованою ситуацією нічим оплачувати кредит. Клієнти банків, які проживають на території військових дій, хочуть знати, чи можуть вони отримати кредитні канікули, або, хоча б, розраховувати на скасування штрафних санкцій з боку фінустанов.
Журналіст вирішив дізнатись, чи можна його тітоньці, яка проживає безпосередньо в Донецьку, уникнути штрафних санкцій з боку банку, або отримати кредитні канікули. Згідно з легендою, тітонька, у зв’язку зі сформованою ситуацією, не має можливість здійснювати щомісячні платежі.

clip_image001

Звернувшись з даним питанням до представника ПриватБанку , кореспондент дізнався, що кредитні канікули фінустанова не надає. «На сьогоднішній день обслуговування клієнтів ПриватБанку в Донецькій і Луганській областях проводиться. Ми намагаємося своєчасно інкасувати банкомати і термінали. Є деякі відділення, в яких обслуговування поки не надається », – відповів представник банку.
Також співробітник фінустанови зазначив, що кредитні канікули надаються тільки мобілізованим військовослужбовцям. Але, у разі, якщо банк вирішить ввести якісь пільги, відсотки по кредиту будуть перераховані.
Розраховувати на кредитні канікули в Платинум Банку можуть тільки ті донеччани, кредитними договорами яких передбачена дана опція, і то – лише на один місяць. «На цей момент всі клієнти регіону кредити оплачують. Якщо кредити не будуть оплачуватися в усьому регіоні, тоді дана інформація буде перевірена », – повідомили в колл-центрі.
Приємну новину журналісту вдалось почути в Дельта Банку . Виявляється, банк припинив нарахування штрафних санкцій за кредитами жителів Донецької та Луганської області з 1 червня по 31 липня. Якщо ж клієнт бажає отримати інші умови кредитування – рефінансування або кредитні канікули на довгий термін, – йому достатньо відправити відповідну заяву на електронну адресу банку, або ж принести її безпосередньо у відділення.

У Райффайзен Банку Аваль можливість отримати подібні кредитні канікули поки відсутня. Здійснити щомісячний платіж клієнт може за допомогою іншого банку, або в іншому місті (відділення фінустанови в Донецьку станом на 17.06) не працювали.
Практично аналогічна ситуація і в Укрсоцбанку . Кредитні канікули не передбачаються. Періодично відділення не працюють, а деякі й зовсім закриті.
Креді Агріколь Банк вирішив звільнити своїх позичальників від штрафних санкцій. Після того, як відділення в Луганській і Донецькій областях почнуть працювати в штатному режимі, кожен клієнт зможе прийти і написати заяву про скасування штрафних санкцій. Штрафні санкції у такому разі складуть 1 гривню. Ми розуміємо що склалася ситуацію, тому йдемо клієнтам на зустріч.
Клієнти ОТП Банку можуть звернутись до фінустанови з проханням про реструктуризацію кредиту або відстрочення платежів. При собі потрібно мати кредитний договір. На даний момент всі відділення в Донецьку працюють.
Позичальники ПУМБ також можуть подати заяву про реструктуризацію кредиту. Банк його розгляне і винесе своє рішення.
Що ж, як бачимо, політика різних банків щодо клієнтів, що проживають на території військових дій, різниться. Тим не менше, більшість фінустанов намагаються йти на зустріч клієнтам.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?