Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можна заощадити при покупці автомобіля в кредит?

За підрахунками статистиків половина автомобілів в Україні продається в кредит. Однак не завжди така покупка буває виправдана, якщо вона оформляється похапцем без належного і ретельного вивчення. Адже якщо врахувати деякі нюанси і тонкощі, можна значно заощадити при покупці машини в кредит.

Термін кредитування

Слідуючи простій логіці – чим коротший термін кредитування, тим менше переплата, можна спробувати скоротити витрати при покупці. Але при цьому слід врахувати, що занадто короткі терміни (до шести місяців) не підходять для банків і на такі кредити вони часто ставлять підвищені ставки, щоб отримати свій дохід. Найбільш оптимальний час – від двох до п’яти років. Такий термін не буде обтяжливим для

clip_image001

позичальника і цілком влаштовує банки.

Банк без одноразових комісій

Часто оформляючи позику, банки пропонують клієнтам оплатити послуги кредитування. Під цим маються на увазі платежі по одноразовим комісіям, які іноді виражаються в фіксованих сумах, а іноді становлять певний відсоток від кредиту. Куди підуть ці гроші, позичальникові відстежити досить важко. А ось оформлюючи кредит без таких відсотків, можна заощадити до 3-5 тисяч гривень, просто не слід поспішати і пошукати банки, які не застосовують додаткові комісії.

Вибір грошової одиниці

Якщо порівняти два види кредитування – валютне і гривневе, то по першому, в більшості випадків, ставки нижче. І на перший погляд саме валютна позика має бути більш вигідною. Але на ділі не завжди виходить так, через нестабільність курсу валют, які важко піддаються прогнозуванню. Тому фінансові експерти радять все-таки оформляти позику в рублях, так буде надійніше і стабільніше.

Заощаджуємо на страховці
.

Багато в це просто не вірять. Але спробувати все ж варто. Для початку можна пошукати банк, який не обмежує позичальника у виборі страхової компанії. Адже зазвичай банки співпрацюють з певними страховими компаніями, послуги в яких бувають на порядок вище, ніж на вільному ринку. Вибравши компанію на свій розсуд, ви можете в рази заощадити кошти.

Можна (за погодженням з банком) оформити обов’язкове страхування не на всю вартість автомобіля. Але при цьому сума страховки не повинна бути нижче суми боргу. Адже при настанні страхового випадку першорядним завданням банку є повернення виданої позики, тому ви можете справити страховку тільки на суму кредиту.

Вибираємо "правильне" оформлення

Зараз можна зустріти велику кількість банків, що пропонують оформити автокредити з наданням малої кількості документів. На оформлення таких позик, як правило, витрачається і мінімальну кількість часу, іноді весь процес укладається в дві години. З вигляду виходить зручно, але це тільки зовнішня сторона медалі. На ділі ж такий кредит – величезний ризик для банкірів. І вони завжди постараються перекласти його на плечі позичальників у вигляді збільшених ставок.

Тому, якщо ви вирішили економити, краще витратити трохи часу і зібрати необхідні довідки та документи, включаючи і довідки про свої доходи. Саме вони є визначальним кроком на шляху до економії.

Ще можна взяти кредит у банку, в якому ви є клієнтом, наприклад, отримуєте регулярну зарплату на картку банку. Зазвичай такі випадки вважаються найвигіднішими і для таких клієнтів процентні ставки бувають мінімальними.

Початковий внесок

Він повинен бути як у казці – ні великим, ні маленьким, краще вибирати золоту середину – 50%. Така сума дозволить вам скоротити розмір позики і термін кредитування, тим самим зменшуючи процентну ставку. Занадто великий перший внесок (більш 60%) "не бажаний" банку, так як він втрачає свій запланований дохід і спробує все одно його з вас отримати іншими способами, наприклад, додатковими комісіями.

Спосіб погашення позики

Часто банки нав’язують свій спосіб погашення виданого кредиту. А адже в залежності від його вибору підсумкова сума переплати може значно різнитись.

Виплачувати кредит можна рівними сумами (аннуїтетниє платежі). В такому випадку в першій половині терміну ви будете оплачувати в основному одні проценти, практично не погашаючи сам борг. При цьому позичальник має зручний розрахунок виплат, а банк отримує більше відсотків. Вигода банків очевидна, тому вони і намагаються виставляти саме такий вид оплати в договорах (часто за замовчуванням).

При класичних (диференційованих) платежах борг буде гаситися рівними частками, а відсотки нараховуватимуться на залишок. В результаті, кожен новий платіж буде менше попереднього, що в кінцевому підсумку позитивно позначиться на сумі переплати.

Якщо ви є молодим позичальником і збільшення ваших доходів настане лише в недалекому майбутньому, вигідніше оформляти платежі аннуїтетні, а для клієнтів, що мають стабільний і достатній дохід, підійде другий вид платежів, хоча останнім часом банки неохоче погоджуються на такі виплати.

Якщо не поспішати і уважно вивчити всі пропозиції банків, можна знайти такі, що пропонують автокредитування на більш вигідних умовах. Іноді, врахувавши всі фактори, можна заощадити при покупці авто в кредит до 20-25%, а це вже не мало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?