Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можна розраховувати на повернення Фондом гарантування коштів з карткових рахунків?

Відповідно до положень Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі також – Фонд) гарантує відшкодування кожній фізичній особі (крім фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності) коштів (вкладу), які були попередньо залучені банком, в тому числі, на умовах договору банківського рахунку.

bigУ свою чергу, «картковий рахунок» (чинне законодавство України більше не містить такого визначення) за своєю суттю є рахунком, який відкривається на умовах договору банківського рахунку. Особливістю «карткового рахунку» є тільки те, що для ініціювання переказу коштів, зарахованих на цьому банківському рахунку, вкладник може використати також електронний платіжний засіб як платіжна картка. Таким чином, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гарантує відшкодування фізичним особам (крім фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності) коштів (вклад), які були зараховані на їх «картковий рахунок».

Варто відзначити, що Фонд відшкодовує кошти, зараховані на рахунок (вклад), включаючи відсотки, нараховані на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми встановленої Адміністративною радою Фонду, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути менше 200 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?