Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можна розраховувати на обнулення кредитної історії?

Кредитні організації не дивляться на стать позичальника, його особисті заслуги і т.д. Для них дуже важливим показником є надійність людини, яка планує отримати кредитні кошти. Дізнатися наскільки відповідальним і надійним позичальником є людина, кредитор може через вивчення кредитної історії.

Дуже складно отримати кредит, якщо раніше історія була зіпсована, непросто отримати позитивне рішення по кредиту і в разі, коли кредитна історія повністю відсутня. В останньому випадку кредитор нічого не може дізнатися у позичальника, а значить, шанси отримати назад гроші у встановлені договором терміни становлять 50х50.


Багато людей вже знають про те, що кредитна історія є дуже важливим показником, а тому постійно потрібно стежити за тим, щоб вона не погіршувалась. Коли кредитна історія псується, псуються і відносини позичальника з банком. Надалі знайти кредитора, який погодиться видати позику на вигідних умовах, буде проблематично. Коли історія все ж переходить в розряд негативних, людина цікавиться варіантом її обнулення. 

Питання про видалення даних

Зберіганням офіційних кредитних історій займаються спеціальні Бюро. За чинним сьогодні законодавством такі організації повинні зберігати кредитну історію людини 15 років. Виходить що при оформленні проблемного кредиту в 2010 році, розраховувати на обнулення всіх даних можна буде лише в 2025 році. Термін досить значний. Якщо гострої потреби в оформленні кредиту немає, можна і почекати. Ось тільки в більшості випадків такі строки людей не влаштовують. 

Слід зазначити, що так довго зберігаються тільки офіційні кредитні історії. Якщо історія була складена банком по конкретному позичальнику для особистого використання, то дані по ній будуть видалені, швидше за все, через 3-5 років, в окремих випадках фінансові організації займаються зберіганням такої інформації до 10 років. Правда, і такі терміни для деяких осіб можуть виявитися неприйнятними. У такому випадку їм доведеться забути про обнулення і почати працювати над виправленням зіпсованої історії. 

Поліпшення історії

Аналіз кредитної історії кожного потенційного позичальника дозволяє банку зібрати надійних клієнтів, які будуть виконувати своє зобов’язання за договором кредитування. Виникають іноді ситуації, коли кредитна історія виявляється зіпсованою не через позичальника, а з вини банку. В такому випадку її виправлення не займе багато часу. 

Найчастіше виною все ж стає позичальник, ось тільки причиною того можуть бути різні обставини. До числа форс-мажорних відносяться: землетрус, пожежа, хвороба близької людини, необхідність проходження дорогого стаціонарного лікування тощо. Історія буде зіпсованою і ніхто її виправляти не стане, але докази, представлені безпосередньо в банк-кредитор, можуть змінити його негативне рішення на позитивне . 

Якщо кредитна історія зіпсована з інших причин, розраховувати на її виправлення та на лояльне ставлення кредитора буде не можна. Залишиться тільки варіант з пошуком кредитора, який погодитися на оформлення кредиту для проблемного клієнта. Умови будуть вельми жорсткими, суми і терміни маленькими, але зате виконання зобов’язання за таким кредитом посприяє поліпшенню кредитної історії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?