Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можна розміщувати офіси в житлових приміщеннях?

На сьогоднішній день однозначної відповіді норми чинного законодавства нам не дають і як завжди, норма одного нормативного акту вступає в протиріччя з нормою іншого нормативного акта.

Крім цього, специфіка українського законодавства полягає в тому, що у будь-якої норми є підводні камені, які, при бажанні, можна обійти.

Отже, по-порядку:

Статтею 6 Житлового кодексу УРСР передбачено, що жилі будинки і жилі приміщення призначені для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку службових житлових приміщень і гуртожитків. Надання приміщень у житлових будинках для потреб промислового характеру забороняється.

Начебто, з одного боку, є пряма норма закону, яка стверджує, що житлові будинки і приміщення повинні використовуватися виключно для bigпроживання.

Однак при цьому не варто ігнорувати положення Цивільного кодексу України, згідно з якими, власник самостійно розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Крім цього, уваги заслуговує позиція Держкомпідприємництва України, викладена в листі від 31.07.2007 р. N 5620. Згідно даного листа, громадяни, які використовують житлове приміщення відповідно до його призначення (мешкають в ньому), дотримуються правил користування житловими приміщеннями (не використовують житлові приміщення для провадження господарської діяльності промислового характеру), не завдають шкоди навколишньому середовищу, не порушують права та охоронювані законом інтереси громадян, юридичних осіб і держави – можуть використовувати житлове приміщення для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Як ми бачимо із змісту як ст. 6 Житлового кодексу УРСР, так і листи Держкомпідприємництва України, заборона вводиться на використання житлових приміщень для здійснення господарської діяльності промислового характеру.

Виходячи з цього, можна зробити висновок про те, що використання житлового приміщення для розміщення офісу нормами чинного законодавства не заборонено.

Розглядаючи питання подачі скарг мешканцями будинку на розміщення офісу, слід зазначити таке.

Кожен громадянин України, згідно з Конституцією України, наділяється певними права, такими як право на недоторканність житла, соціальні конституційні права, права на гідні умови проживання, на повагу і т.д.

Виходячи з цього, якщо громадянин вважає, що розміщення офісу порушує його конституційні права та інтереси, він може подати скаргу у відповідні державні інстанції. Питання в іншому – наскільки обгрунтованою буде ця скарга?

One Response to Чи можна розміщувати офіси в житлових приміщеннях?

  • Не можна влаштовувати в квартирі промислове виробництво, а облаштовувати офіс будь ласка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?