Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можна повернути автомобіль взятий в кредит

Завдяки повсюдному розвитку автокредитування і безлічі пропозицій в даній сфері від різних банківських установ, ряди автолюбителів ростуть просто в геометричній прогресії. Але, проблема в тому, що не всі позичальники з усвідомленням наслідків і тверезим розумом підходять до процесу оформлення автокредиту. Часом, вони просто одержимі ідеєю придбати бажаний автомобіль, а що буде завтра, і не думають.

Так ось завтра настає дуже стрімко і за взятими на себе кредитних зобов’язаннях треба починати розраховуватися. А якщо плата непорівнянна з сімейним бюджетом або попросту перевищує його розмір. Назріває резонне запитання: дорогі панове позичальники, а про що ж ви думали, коли оформляли автокредит? Хоча, якщо людина опинилася в такій ситуації, то питання швидше риторичне, адже отримати виразну відповідь на нього навряд чи вийде.

clip_image002Бувають і інші ситуації, зумовлені зміною поточної життєвої ситуації. Коли оформляли автокредит, все було зрозуміло і плановано: постійна робота, стабільний дохід, словом тиша та благодать. Але, життя штука не передбачувана, і все може раптово змінитися: розпалась сім’я, потрапили під скорочення, захворіли, не дай Бог, і т.д.

Так ось до чого всі ці наші міркування на злободенну тему життя? А до того, що в обох представлених життєвих варіаціях, у вас стане ребром питання: чи можна повернути машину взяту в кредит? Адже якось вирулювати ситуацію треба.

Як повернути банку кредитну машину?

Що й казати, ситуація відразу скажемо далеко не райдужна. Справа в тому, що банк – це не магазин, який дотримує права споживачів і готовий взяти до повернення, придбаний товар, в означений законом термін.

Адже вибір авто для покупки ви робили самостійно, також самі підбирали під себе комплектацію, ніхто ж не нав’язував вам свою думку в цьому питанні. Тут банк просто надав вам в кредит потрібну суму на покупку. Природно, що в якості забезпечувальних заходів авто банк у вас прийняв, але розв’язати питання з кредитними зобов’язаннями просто прийшовши в банківську установу, поклавши ключі і документи від авто на стіл не вийде.

Отже, проблема в тому, що банку такий головний біль зовсім ні до чого і швидше за все у вашому кредитному договорі не передбачена можливість повернення кредитного авто. Природно, якщо ви припините виплати, то банк звернеться в суд і здійснить вилучення заставного майна. І тут вас чекає сюрприз, оскільки воно буде оцінено зі значним дисконтом, так сказати банк врахує в ньому свої клопоти по реалізації авто. Це значить, що ви позбудетесь автомобіля, але при цьому залишитесь винні банку ще значну суму.

Виходячи з того, категорично не рекомендуємо вам доводити ситуацію до такого негативного для вас фіналу.

Вам неодмінно варто виконувати всі кредитні зобов’язання і погашати в строк заборгованість. Разом з тим, вам слід звернутись із заявою в банк і сітко описати проблему. Також спільно ви можете знайти вихід зі сформованої ситуації: вам можуть запропонувати реструктуризацію кредиту або ж рефінансування, що може дозволити вашу проблему.

Чи можна повернути машину взяту в кредит: варіанти повернення

Якщо альтернативні варіанти типу реструктуризації або рефінансування заборгованості вас не влаштовують, а мета тільки повернути авто, то треба пропонувати банку шляхи вирішення.

Перший варіант:

Ви можете знайти покупця на своє авто (природно за вигідною для вас ціною) і прийти з цією пропозицією в банк. Від банківської установи вам треба отримати дозвіл на продаж заставного авто третій особі. Пам’ятайте, що без такого дозволу угоду ви зробите з порушенням положень закону – за що будете нести відповідальність.

Другий варіант:

Ви можете відправитись в салон, де придбали своє авто і розглянути там варіацію обміну авто за системою "Trade-In". Тобто салон прийме ваше авто за хорошою заліковою ціною і продасть вам дешевший автомобіль. Знову ж обмовимось, що і про цю маніпуляції ви неодмінно повинні повідомити своєго кредитора (банк).

Третій варіант:

Запропонувати банку, якщо він співпрацює з автосалоном, виставити на продаж ваше авто через нього, на період продажу оформити реструктуризацію заборгованості, а після реалізації авто ви розрахуєтеся із зобов’язаннями.

Виходячи з аналізу ситуації, ви зрозуміли, що просто повернути автомобіль і вирішити проблеми – неможливо. Але, якщо не ховати голову в пісок і тим самим накликати на себе все нові проблеми, поки вони не загонять Вас в глухий кут, не можна ні в якому разі. Ведіть активний діалог з банком і не втрачайте даремно часу, дійте оперативно і тим самим зможете нівелювати максимально можливі для себе негативні наслідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?