Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можна отримати кредит в декількох банках?

В останні роки рівень закредитованості українців постійно збільшується. Деякі позичальники виплачують по 2-3, а іноді і 5-6 кредитів одночасно. Як на таку ситуацію реагують банки і чи можна оформити кредит в декількох установах відразу?

Якщо у вас вже є діючі кредитні зобов’язання, то отримання нового кредиту можливе тільки при виконанні наступних вимог:
1. Оформлені позики повертаються вчасно, прострочена заборгованість відсутня.
2. Клієнт є платоспроможним. Його доходів вистачає на утримання членів сім’ї, виплати діючих і нового кредитів. При розгляді заявки на отримання іпотеки або автокредиту банки розраховують коефіцієнт PTI (співвідношення суми платежів по позиках до чистого доходу). Кредит видається тільки в тому випадку, якщо підсумковий результат не більше 50%.

clip_image002

Процес отримання кредиту складається з таких етапів:
1. Вибір банку і кредиту, який вам необхідно оформити.
2. Заповнення анкети. В заявці обов’язково вказуйте інформацію про свої діючих позики. Не варто зменшувати суму залишку і розмір щомісячного внеску. Дана інформація відображається в Бюро кредитних історій. При розгляді заявки банк обов’язково зробить запит в БКІ і дізнається все про вашу кредитну репутації. Якщо збрешете, то відразу ж отримаєте відмову, так як це прирівнюється до шахрайських дій. Слід зазначити, що наявність діючого кредиту, який погашається своєчасно або достроково, розглядається банком, як перевага. Ви зарекомендували себе як сумлінного позичальника, тому фінансові установи будуть більше довіряти вам. З клієнтами, які раніше ніколи не оформляли кредитів, працювати досить ризиковано. Ще невідомо, як він буде дотримуватись своїх зобов’язань.
3. Надання необхідних документів. Їх перелік залежить від виду кредиту, який ви збираєтесь оформити. Паспорт потрібен при отриманні будь-якого виду позики. Якщо оформляєте розстрочку на товар або невеликий грошовий кредит, то інформація про працевлаштування, розмір заробітної плати, що діють кредитах вказується з ваших слів. Видача іпотеки, автокредиту або споживчого кредиту на велику суму можливо тільки в разі надання таких документів:

– Довідки про доходи за останнє півріччя;

– Копії всіх сторінок трудової книжки;

– Правовстановлюючих документів на майно;

– Копії договорів за діючими кредитами;

– Довідки з банків про залишок заборгованості по тілу кредиту, наявності простроченої заборгованості, пені, реструктуризації боргу.

Чим більше паперів ви зберете, тим вище шанси на отримання позики.
Рішення по заявці банк приймає протягом декількох днів. За невеликим позиками – за 2-3 години.

Після того як кредит оформлений, не забувайте своєчасно вносити обов’язкові платежі. Можна скласти графік, в якому зазначені дати погашення і розмір внесків по всім вашим кредитам. Повісьте його на видне місце, наприклад, на холодильник. Так ви не зможете забути про свої зобов’язання і не зіпсуєте кредитну історію.

Отримання кредиту через брокерів

Останнім часом уркаїнці все частіше стали звертатись до кредитних брокерів, не дивлячись на високу вартість їх послуг. Працюють посередники за наступною схемою.
Потенційний позичальник в офісі компанії заповнює анкету, вказує в ній повну інформацію про себе, залишає копії документів. Після цього брокери відправляють анкету клієнта в банки, з якими вони співпрацюють. В результаті рішення з приводу одного й того ж клієнта приймається в декількох установах. Якщо клієнт має позитивну кредитну історію, стабільне фінансове становище, то заявка буде погоджена.

Про своє рішення вони повідомляють брокеру, а він – клієнтові. Якщо позичальникові підходять умови запропоновані банком, то, по суті, він відразу може отримати кредити в декількох установах. Інформація про їх видачу передається в БКІ тільки після підписання пакету документів. Таким чином, при бажанні клієнт протягом одного-двох днів може отримати одночасно кілька кредитів в різних фінансових установах.

Дана схема дуже небезпечна. Позичальник може спонтанно прийняти рішення і переоцінити свої фінансові можливості. Уже через один-два місяці він почне зазнавати труднощів з виплатою своїх кредитів.

Наприкінці хотілося бути дати кілька порад громадянам, що вирішили оформити позику. Перед тим як подати заявку на його отримання, навіть на кредитну карту, добре подумайте, чи потрібен вам він. Може можна обійтися без нього? По-друге, оцініть свої фінансові можливості, враховуйте форс-мажорні обставини (втрату роботи, тимчасову непрацездатність, народження дитини). В ідеалі сума платежів не повинна перевищувати половини вашого чистого доходу. Намагайтесь оформляти наступний кредит тільки після виплати існуючого. З особливою обережністю потрібно ставитись до кредитних карток. Цей зручний і «гнучкий» продукт стає для багатьох справжньою пасткою. Позичальники роками не можуть закрити в повному обсязі невеликі ліміти по картах. Основні причини – поновлювальність кредитної лінії і мінімальні внески по основному боргу.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам успішно розрахуватись з усіма своїми боргами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?