Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЧИ МОЖНА ОТРИМАТИ КРЕДИТ БЕЗ ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Кожен може опинитися в ситуації, коли терміново знадобилися значні грошові кошти, а посприяти нікому. Рішенням може бути банківський кредит. Розмір і тривалість виплат по ньому залежать від наданих позичальником даних. Кредит нескладно отримати, якщо людина офіційно працевлаштований. Але як же взяти кредит без офіційного працевлаштування?

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ДОХОДУ

Часто людина заробляє достатньо, але не може надати банку офіційну довідку про заробітну плату. Але дохід можна підтвердити і іншими документами.


Не зможе надати банківській установі довідку про доходи потенційний позичальник, який:

 • працює без офіційного працевлаштування;
 • займається бізнесом без реєстрації своєї підприємницької діяльності;
 • є фрілансером;
 • здає особисту нерухомість в оренду;
 • отримує відсотки за депозитом і т. д.

В такому випадку підтвердити свої доходи можна:

 • договорами, згідно, яким позичальник отримує кошти;
 • виписками з рахунків, що відображають різні операції за регулярного зарахування грошей;
 • документами, що підтверджують отримання відсотків за депозитом і т. д.

СПОСОБИ ОТРИМАННЯ ГРОШЕЙ

Щоб не втрачати платоспроможного клієнта, банки пропонують позичальникам кілька способів отримати кредит без офіційного працевлаштування.

КРЕДИТНІ КАРТКИ

Кредитки банківські установи зазвичай видають без проблем. Їх оформляють навіть через інтернет. Для цього необхідно заповнити заяву на сайті банку. Після позитивної відповіді карту можна забрати в найближчому відділенні або ж її можуть доставити вам прямо додому.

На кредитну карту встановлюють ліміт, який залежить від наданих документів і терміну кредитування. Максимальна сума буде невеликою, а процентна ставка вище, ніж при оформленні кредитної карти з довідкою про доходи.

Погашати кредит необхідно, поповнюючи карту протягом встановленого терміну. Якщо позичальник активно використовує карту і вчасно погашає платежі, тоді банк може без додаткових документів підвищити ліміт.

КРЕДИТ ПО ДВОХ ДОКУМЕНТАХ

Такі кредити останнім часом користуються великою популярністю у позичальників. Адже в банк необхідно надати всього два документи. Один з них – цивільний паспорт, а другий – клієнт вибирає сам зі списку, який надає йому кредитор.

Другим документом може бути:

 • закордонний паспорт;
 • водійське посвідчення;
 • виписка з банківського рахунку;
 • пластикова картка;
 • будь-який документ, що підтверджує дохід;
 • страховий поліс;
 • документ, що підтверджує право власності на нерухомість або транспортний засіб;
 • пенсійне посвідчення і т. д.

Чим більше документів надасть позичальник в банківську установу, тим більше ймовірності що йому видадуть кредит. При цьому сума буде набагато вище, а процентна ставка – нижче.

ЗАСТАВА МАЙНА

Заставним майном може бути нерухомість або транспортний засіб. При такому кредиті банк може видати до 80% вартості застави. Процентна ставка буде нижче, ніж при інших видах кредитування.

Останнім часом фінансові установи видають кредити під заставу депозиту. Для цього в банку, в якому ви будете отримувати кредит, потрібно оформити депозит. Банк візьме депозит в якості застави і видасть вам кредит готівкою. Максимальна сума становитиме 80% від суми депозиту.

Також отримати кредит без офіційного працевлаштування можна за допомогою поручителя. У нього повинна бути висока офіційна зарплата або ж цінне майно, яке він готовий надати в якості застави.

АЛЬТЕРНАТИВИ

Якщо у вас не виходить оформити кредит в банківській установі або вас не влаштовує сума і процентна ставка, тоді можна скористатися послугами кредитного брокера, отримати грошові кошти від приватного інвестора або ж в мікрофінансовій організації.

БРОКЕРИ

Кредитні брокери є посередником між позичальником і кредитною установою. Вони представляють інтереси позичальника перед кредитором і сприяють у отриманні як споживчих кредитів, так і бізнес-кредитів.

Брокери допомагають підготувати пакет документів для подачі кредитору, заповнюють кредитні заявки і беруть участь в їх просуванні, а також підбирають найбільш вигідні умови для клієнта.

Зазвичай позичальник приходить в банк безпосередньо для отримання кредиту і підписання необхідних документів. Винагорода брокера може бути фіксованою або складати 5-10% від суми позики.

ПРИВАТНІ ІНВЕСТОРИ

Крім кредитних установ кредитуванням займаються приватні інвестори. Їх умови схожі на банківські, але оформлення приватних позик простіше і швидше. Відсотки по таких кредитах будуть завищені.

Існує кілька способів оформлення кредитів від приватної особи:

 • під розписку – це кредит без застави, поширений серед друзів, родичів і т. д. Бажано договір позики оформляти у нотаріуса;
 • під заставу транспортного засобу (при такому кредиті позичальник може отримати 50% від ринкової вартості автомобіля);
 • під заставу нерухомості (ризик для кредитора мінімальний, тому процентна ставка буде нижче).

МФО

Мікрофінансові організації надають послуги аналогічні банківським, при цьому їх діяльність регулюється іншими нормативами і правилами.

МФО видають кредити фізичним та юридичним особам, яким відмовили в кредитуванні банки через погану кредитну історію, відсутність офіційного працевлаштування, будь-яких порушень і т. д.

Висновки: отримати кредит без офіційного працевлаштування цілком можливо, але суму видадуть невелику, а процентна ставка буде завищеною. Перевагою такого кредитування є швидке і спрощене оформлення позики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?