Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можна оскаржити рішення банку у відмові видавати кредит?

Відмова у видачі кредиту, на який позичальник так сподівався, і вимогам якого відповідав начебто на всі сто відсотків, як мінімум засмучує клієнта, а іноді ще й викликає бажання оскаржити його.

Чи можна це зробити?

Почнемо з того, що банк має повне право видати відмову в кредиті без пояснення причин прийняття рішення. Часто така інформація вже вказана в анкеті, яку заповнює позичальник.

А причини, за якими позичальник може отримати відмову в кредитуванні, можуть бути самими різними. Наприклад, приводом у відмові можуть стати: зіпсована кредитна історія, що не проходження процедури скорингу, недостатній рівень доходу, вказівка ​​завідомо неправдивих даних в анкеті, невідповідність стажу / віку / громадянства умовами програми, відсутність реєстрації в регіоні видачу кредиту, випадкове потрапляння в базу неплатників , відмова передавати дані про себе в бюро кредитних історій і навіть неохайний зовнішній вигляд.

Таким чином, банки намагаються максимально знизити ризики, тому будь-яка негативна інформація про вас може вплинути на рішення про видачу кредиту. І оскаржити дане рішення практично неможливо, насамперед, тому що банк не зобов’язаний пояснювати, чому він видав відмову.

Якщо ж вам вдасться отримати інформацію про причини відмови, то ви, звичайно, можете «зробити роботу над помилками» і подати заявку на кредит повторно. Але краще зробити це не раніше ніж через один-два місяці. Саме за цей період, не менше, на думку банків, можуть відбутися якісь зміни, які приведуть до позитивного рішення по кредиту. Наприклад, ви поправите свою кредитну історію, погасивши достроково кредит в якомусь із банків, вас підвищать на посаді і додадуть зарплату і інше.

Однак краща порада – заздалегідь детально вивчіть умови програми і вимоги до позичальників, після чого проаналізуйте можливі причини відмови і попрацюйте над їх усуненням.

Виходить, що оскаржити рішення банку про відмову в оформленні кредиту не можна, і головна причина, криється у відсутності інформації про саму причину відмови, яку й має оскаржувати незгідний клієнт. Тому потенційному позичальнику слід ще до подачі заявки в банк проаналізувати своє становище, усунути існуючі прогалини і тим самим мінімізувати ризик відмови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?