Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЧИ МОЖНА НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ.

Згідно з чинним законодавством, не погашати заборгованість по кредиту в зв’язку з закінченням терміну позовної давності можливо, якщо:

Протягом трьох років банк не виставляє вимог щодо повернення заборгованості.

Позичальник протягом трьох років не має офіційних контактів з банком.

Суд визнає закінчення строків позовної давності.

Перші два варіанти майже не реальні – важко уявити ситуацію, при якій банк не вживає дій щодо повернення кредиту. На практиці для того, щоб не вступати в контакт з банком потрібно поміняти місце проживання, місце роботи і т.д.

А ось останній варіант в деяких випадках може бути цілком здійсненним. Якщо термін давності по кредиту закінчився, а банк вимагає погашення заборгованості, суд швидше за все стане на бік позичальника.


Банки часто користуються тим, що позичальники не орієнтуються в законодавстві.

Іноді виникають ситуації, коли позичальник повністю впевнений, що заборгованість по кредитній карті їм погашена повністю, але після закінчення терміну давності банк заявляє про те, що частина боргу залишилася несплаченою і накопичилася суттєва заборгованість.

Такі дії також є неправомірними, не залежно від того, умисне чи це, чи вимога виникла наслідок помилки працівників банку. В цьому випадку можна звернутися до суду з позовом про неправомірність дій банку.

КОЛЕКТОРИ

У разі, коли позичальник не повертає кредит добровільно, а термін позовної давності вже минув, банки можуть передати інформацію про заборгованість колекторським агентствам.

Методи роботи колекторів найчастіше незаконні, тому позбутися їх можна одним з таких способів:

  • Звернутися до юриста, який підтвердить наступ терміну позовної давності;
  • Подати позов до суду;
  • Звернутися до правоохоронних органів.

Іноді буває досить заявити про намір звернення до поліції із заявою про вимагання щоб колектори припинили свою діяльність щодо позичальника.

СУДОВА ПРАКТИКА

На практиці далеко не всі судові позови, що стосуються закінчення терміну позовної давності по кредиту вирішуються на користь позичальника.

По-перше, банки в договорі кредитування можуть вказувати власні терміни позовної давності і довести їх неправомірність буває непросто.

По-друге, якщо кредит брався під заставу, то наступ терміну давності по кредиту ще не означає скасування зобов’язань позичальника перед банком щодо застави.

По-третє, навіть визнавши неправомірність вимог банку щодо кредиту, суд може зажадати сплати штрафів, пені та інших платежів, прописаних у договорі.

Слід враховувати і той факт, що судді при розгляді справ про кредитування можуть керуватися різними нормами законодавства в кожному конкретному випадку, розібратися в яких непрофесіоналові практично неможливо.

Тому перш ніж подавати позов відносно банку, або виступати в якості відповідача, краще проконсультуватися з професійним юристом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?