Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можна і як взяти кредит без страховки?

Першим ділом, потрібно бути готовим до того, що не потрібна вам страховка буде незворушно нав’язуватися консультантом. Всі дії і розмови краще записати на диктофон, щоб при необхідності можна було подати заяву в спілку захисту споживачів.

 • Крок 1. Страховка оплачується з кредитних коштів, тому необхідно відразу повідомити, що страхування життя Вам не потрібно. Незважаючи на це, швидше за все, співробітник розрахує щомісячну суму, враховуючи виплати за полісом. Наприклад, Ви берете 100000 грн. і оплачуєте страховий 40000 грн. (відсотки по яких плюсуються до основних виплат).
 • Крок 2. Перед підписанням уважно прочитуйте всі пункти договору і рядки з дрібним шрифтом. Не ставте галочки і підписи під диктовку консультанта. Папери по страхуванню не підписуйте. Можна сказати, що ви перебуваєте на лікарняному, ваша працездатність на даний момент порушена. Тому підписувати угоду ви не маєте права.
 • Крок 3. Співробітник почне умовляти підписати документи і переконувати, що в даному випадку кредит буде скасовано. За таких обставин, потрібно зажадати запросити керівника.
 • Крок 4. Обов’язково повідомити, що ведеться запис на диктофон, вкажіть на те, що послуга вам нав’язується і вона вам не потрібна. Якщо керівник починає говорити теж, що і консультант, то слід розповісти йому про Ваші наміри написати заяву в спілку захисту споживачів. Дії банку в таких випадках не правомірні.

Як відмовитися від оформленої страховки

Якщо позику не видають без оформлення страховки, а гроші потрібні негайно:

 1. Відразу після взяття кредиту, пишеться заява на ім’я керівника. У ньому описується вся ситуація і заявка на відмову (повернення страхування життя за кредитом).
 2. При бездіяльності органів банку, подаються заяви до вищих інстанцій: спілку захисту споживачів, нацбанк і прокуратуру.

Якщо Ви підписали папери не дивлячись і помітили договір страхування здоров’я і життя вже вдома. Уважно вивчіть всі пункти. Перегляньте, чи можливо розірвання договору страхування життя за кредитом в судовому порядку.

 1. Відразу ж повертайтеся в банк. Розкажіть консультанту про своє бажання і заповніть спеціальний бланк для відмови. Графік платежів повинні перерахувати вже з новими даними.
 2. При відмові співробітників в переоформленні договору, потрібно наполягати на тому, що їхні дії незаконні, і Ви були обманним шляхом примушені до добровільної послузі.
 3. Якщо всі дії марні, слід написати претензію керівництву банку і подати позовну заяву на розірвання угоди про страхування здоров’я і життя.

Страхова премія при споживчому кредиті

При втраті працездатності або смерті позичальника,організація може повернути борг по кредиту, продавши його власність та особисті речі або за рахунок грошових коштів його спадкоємців. Страхові випадки, прописані в угоді, слід з’ясувати до проставлення всіх підписів. Якщо вони малоймовірні – від страховки потрібно відмовитися.


Страхову компанію позичальник вибирає самостійно. Консультант надає на вибір кілька фірм. Страхова організація, яка не входить до цього переліку, буде проходити перевірку строком близько місяця.

Порядок сплати страхових внесків узгоджується перед укладенням угоди. Розмір премії буває фіксованою сумою або відсотками від загальної суми позики. Щорічна сплата премії розраховується із залишків по кредиту.

Страхування життя при іпотеці

Поліси видаються позичальнику і всім співпозичальникам іпотечного кредиту. Перед укладенням договору заповнюється спеціальний медичний опитувальник. За його результатами вирішується питання про повне медичне обстеження. При наявності хронічних захворювань і виявленні небезпечних для здоров’я чинників, розмір страхової премії розраховується індивідуально по кожному окремому випадку.

Підведемо підсумки:

 • Страхування здоров’я і життя позичальника і всіх співпозичальників добровільне.
 • Примушувати і нав’язувати цю послугу консультанти не мають права.
 • Страхова компанія вибирається самостійно і може бути не зі списку, запропонованого банком.
 • Поліс захищає від проблем з виплатою кредиту родичів позичальника (тільки при страховому випадку).
 • Читайте кожен пункт, підпункт і дрібний шрифт на всіх аркушах договору.
 • Ніколи не підписуйте і не ставте «галочки» під диктовку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?