Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Все залежить від політики і розроблених пропозицій окремих банків. Оскільки питання реструктуризацій виникло наприкінці 2008 року, багато банків мають відповідні програми, які можуть передбачати один або кілька варіантів в різних комбінаціях з таких:

  • подовження терміну кредиту;
  • зміна валюти кредитування;
  • зміна процентної ставки;
  • відстрочка по оплат за основною сумою кредиту;
  • відстрочка по оплат відсотків (з капіталізацією відсотків), переуступка боргу, погашення або часткове погашення за рахунок реалізації застави тощо

clip_image001У кожному разі, пропозиції по кожному окремому банку можуть бути іншими, універсальної програми на ринку немає. Тому єдиний шлях уточнити відповідь на це питання – звернутись до конкретного банку за інформацією. Якщо у вас є закріплений менеджер і ви обслуговуєтеся в невеликому банку, достатньо буде уточнити у цього менеджера. У випадку, якщо ви взяли кредит у великого банку, доцільно запитати у 3-4 співробітників банку, включаючи консультацію в колл-центрі, у менеджера на відділенні, у начальника відділення, а також пошукати знайомих в головному офісі банку, які можуть запитати в службі ризик -менеджменту, яка, як правило, розробляє такі програми.

Досвід кризи 2008 року навчив банки бути поступливими. Будь-який банк готовий піти на зустріч позичальникові, якщо той відчуває об’єктивні труднощі зі своєчасним погашенням позики, ніж отримати проблемний кредит і вплутатись в довгу судову процедуру. Слід, утім, пам’ятати, що банк – не благодійна організація, а взяті в кредит кошти залучались їм на депозит у такого ж простого українця. Тому банк може захотіти переконатись в тому, що клієнт дійсно переживає фінансові труднощі, а не просто хоче уникнути виплат. Іноді він може в обмін на поступки попросити зміцнити кредит додатковою заставою, попросити якісь докази висловлених клієнтом обставин. Не варто сприймати ці прохання, як спробу створити перешкоди для клієнта.

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.