Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи можливо домовитись з банком про реструктуризацію боргу по кредиту?

Все залежить від політики і розроблених пропозицій окремих банків. Оскільки питання реструктуризацій виникло наприкінці 2008 року, багато банків мають відповідні програми, які можуть передбачати один або кілька варіантів в різних комбінаціях з таких:

  • подовження терміну кредиту;
  • зміна валюти кредитування;
  • зміна процентної ставки;
  • відстрочка по оплат за основною сумою кредиту;
  • відстрочка по оплат відсотків (з капіталізацією відсотків), переуступка боргу, погашення або часткове погашення за рахунок реалізації застави тощо

clip_image001У кожному разі, пропозиції по кожному окремому банку можуть бути іншими, універсальної програми на ринку немає. Тому єдиний шлях уточнити відповідь на це питання – звернутись до конкретного банку за інформацією. Якщо у вас є закріплений менеджер і ви обслуговуєтеся в невеликому банку, достатньо буде уточнити у цього менеджера. У випадку, якщо ви взяли кредит у великого банку, доцільно запитати у 3-4 співробітників банку, включаючи консультацію в колл-центрі, у менеджера на відділенні, у начальника відділення, а також пошукати знайомих в головному офісі банку, які можуть запитати в службі ризик -менеджменту, яка, як правило, розробляє такі програми.

Досвід кризи 2008 року навчив банки бути поступливими. Будь-який банк готовий піти на зустріч позичальникові, якщо той відчуває об’єктивні труднощі зі своєчасним погашенням позики, ніж отримати проблемний кредит і вплутатись в довгу судову процедуру. Слід, утім, пам’ятати, що банк – не благодійна організація, а взяті в кредит кошти залучались їм на депозит у такого ж простого українця. Тому банк може захотіти переконатись в тому, що клієнт дійсно переживає фінансові труднощі, а не просто хоче уникнути виплат. Іноді він може в обмін на поступки попросити зміцнити кредит додатковою заставою, попросити якісь докази висловлених клієнтом обставин. Не варто сприймати ці прохання, як спробу створити перешкоди для клієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?