Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи має право нерезидент придбати в Україні земельну ділянку?

«Згідно з ч. 2 ст. 81 Земельного кодексу України (далі – ЗК України) громадяни іноземних держав та особи без громадянства (далі разом – громадяни іноземних держав) можуть набувати право власності: на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, і на земельні ділянки несільськогосподарського призначення, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать зазначеним особам на праві приватної власності, за межами населених пунктів.

Іноземні юридичні особи можуть набувати право власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення: у межах населених пунктів – у разі придбання об’єктів нерухомого майна та для зведення об’єктів, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності в Україні; а також за межами населених пунктів – у разі придбання об’єктів нерухомого майна (ч. 2 ст. 82 ЗК України).

Успадковані громадянами іноземних держав та іноземними юридичними особами землі сільськогосподарського призначення підлягають відчуженню протягом року (ч. 4 ст. 81, ч. 4 ст. 82 ЗК України).

bigПридбання громадянами іноземних держав та іноземними юридичними особами земельних ділянок із земель приватної власності здійснюється, при обліку вищевикладеного, на загальних підставах.

Стаття 129 ЗК України встановлює особливості продажу земельних ділянок державної та комунальної іноземним юридичним особам. Зокрема, такий продаж допускається за умови реєстрації іноземною юридичною особою постійного представництва з правом ведення господарської діяльності на території України (ч. 3 ст. 129 ЗК України).

За відсутності винятків, передбачених ч. 2 ст. 134 ЗК України, покупка земельних ділянок державної та комунальної власності здійснюється на земельних торгах (гл. 21 ЗК України).

Угоди про перехід прав власності на земельні ділянки підлягають нотаріальному посвідченню (ч. 1 ст. 132 ЗК України). Права на земельні ділянки, згідно ст.ст. 125, 126 ЗК України, виникають з моменту їх реєстрації відповідно до закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?