Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи має право банк забрати у клієнта товар, куплений в кредит?

Якщо товар, куплений в кредит, виступає заставою по цьому кредиту (як у випадку з іпотекою і автокредитами), банк має право стягнути дану заставу. Така можливість передбачається умовами кредитного договору у разі невиконання позичальником зобов’язань за кредитом.

Права та обов’язки сторін по кожному окремому кредитному договору між банком і позичальником регулюються умовами кредитного договору, а також супутніх договорів clip_image001 (застави, поруки, страхування, тощо). Якщо умовами кредитного договору передбачена можливість стягнення на заставу, то в такому випадку банк має право за погодженням сторін, або через виконавчу службу (якщо усно не вдалося домовитись), реалізувати придбаний товар в кредит в рахунок погашення заборгованості клієнта.

Звичайно ж, самостійно банк не має права забрати у клієнта куплений в кредит товар. Та й вилучення застав як таких мало цікавить банки – продаж купленої в кредит та значно знеціненої техніки в будь-якому випадку не перекриє суму залишку заборгованості та нараховані штрафи. Необхідно розуміти, що реалізація майна боржника можлива виключно в рамках процедур виконавчого провадження на підставі відповідного рішення суду або виконавчого напису нотаріуса (якщо договір застави оформлений нотаріально).

Проте, крім всіх судових тяжб, невиплата кредиту чревата для клієнта назавжди зіпсованою кредитною історією. Це велика шкода для репутації позичальника, який фактично позбавляється можливості претендувати в майбутньому на кредити в будь-якому банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?