Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи існують анонімні банківські карти?

В інтернеті сьогодні можна знайти безліч пропозицій по виготовленню анонімних пластикових карт самих різних банків. Компанії-посередники обіцяють, що на карті буде вказаний тільки номер і термін дії, і ніякої інформації про власника. Більше того, карта по словам продавців не буде прив’язана до якого-небудь рахунку. Навіть для отримання такої карти не потрібне надання документів. Карти пропонують доставити кур’єром або поштою.

Щоб раз і назавжди розвіяти міф про існування анонімних пластикових карт українських банків, ми зателефонували в банки, карти яких пропонують подібні сайти. Природно, що ні в одному з банків про анонімні дебетові карти, що випускаються без документів, нічого не чули.

А між тим шахраї беруть з довірливих покупців по 1-4 тисячі гривень за нічого неварті шматочки пластику. Як правило, такі афери проводять офшорні компанії, які замовляють корпоративні неіменні карти нібито для своїх співробітників. Нічого не підозрюючи покупець отримує карту, власником якої є інша людина. Ця людина, до речі, може в будь-який момент зняти всі гроші, зараховані на карту, маючи на це законне право.

Інший поширений інтернет-міф – це зручність використання анонімних карт карти іноземних банків. Дійсно, багато закордонних банків випускають карти, на яких не вказані дані про власника. Однак повністю анонімними вони не є. Карти прив’язуються до рахунків. Причому за нашим законодавством для переказу коштів на рахунок іноземного банку власникові картки все одно доведеться скористатися послугами українського банку.

  • Єдиний спосіб отримати абсолютно анонімну карту законним шляхом – це придбати подарункову карту безпосередньо в банку. Ці карти не містять інформацію про власника, на те вони і подарункові. Однак у них є кілька обмежень. По-перше, вони працюють тільки на зняття готівки, тобто поповнити карту знову неможливо, по-друге, не всіма подарунковими картками можна розплачуватися в магазині. Крім того, карти розраховані, як правило, на невеликі суми в 1-4 тисячі гривень.
  • Ще один варіант – оформлення неіменної банківської карти. Оформлення її відбувається точно так само, як і оформлення звичайної карти. Тобто анонімної вона не є. Клієнт повинен представити банку документи, що підтверджують його особу. Але на виготовлення звичайної карти йде три дні, а таку можна отримати відразу. До того ж теоретично картою може скористатися й інша людина, наприклад, чоловік або дитина, їм достатньо знати пін-код.

У цьому, до речі, полягає і головна небезпека використання неіменної карти. Як пояснили в одному з банків, багато магазинів відмовляються приймати до оплати такі карти. Деякі неіменні карти не можуть бути використані при оплаті покупок в інтернеті. До речі, якщо у вас вже є рахунок неіменну картку можна отримати абсолютно безкоштовно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?