Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи дають кредит інвалідам – ​​як отримати кредит інваліду?

Найчастіше інвалідність навіть першої групи не заважає повноцінно жити і заробляти хороші гроші: на даний момент існує чимало спеціалізованих компаній , Що приймають на роботу тільки інвалідів, і тих організацій, де може працювати будь-яка людина, незалежно від його фізичних даних і можливостей. Довести свою платоспроможність в цьому випадку нескладно, однак деякі банки чомусь не видають кредити інвалідам. Така ситуація нещодавно відбулася і з жителем Свердловської областей Андрієм Сичовим, інвалідом першої групи, який хотів взяти в банку автокредит, але після оформлення всіх документів отримав відмову. В іншому банку йому все ж видали гроші, але, як мовиться, «осад залишився» – і залишився не тільки в Андрія, але і у всіх інших людей, що мають інвалідність.

На жаль, інваліди – не найулюбленіша банками категорія клієнтів. Занадто високі ризики, пов’язані з несподіваним погіршенням здоров’я і навіть смертю, складність в пошуку та отриманні роботи роблять свою справу, і банки нерідко не ризикують видавати кредит людині, що має інвалідність.

Втім, інвалідність інвалідності ворожнеча: кожен випадок індивідуальний, і якщо в одній ситуації отримати кредит просто, то в іншого – неможливо.

Чи дають кредит інвалідів першої, другої та третьої групи?

0_3309e_3e50c61f_XLІнвалідність є певним статусом, що дозволяє людині з обмеженими можливостями або яким-небудь захворюванням отримувати допомогу від держави. Для банку ж це своєрідна «чорна мітка», яка, на жаль, часто заважає користуватися всіма послугами організації. Втім, велике значення має те, яку саме групу інвалідності ви маєте.

• До третьої групи відносяться люди з відносно невеликими проблемами зі здоров’ям, які перенесли складну операцію і знаходяться на реабілітації, які мають які-небудь вікові захворювання і т.д. У разі, якщо стан здоров’я дозволяє інвалідові третьої групи працювати і отримувати достатньо великий дохід, ніяких проблем з кредитуванням у банках не буде. Достатньо лише стандартного набору документів.

• До другої групи належать особи з обмеженими можливостями, важкими захворюваннями, які потребують особливої ​​реабілітації, лікуванні та догляді. Якщо така людина, навіть маючи доглядальницю або помічника, отримує дохід або працює, банк може піти назустріч, проте в цьому випадку отримати кредит буде дещо проблематично.

• До першої групи відносяться люди, що мають обмежені можливості або невиліковні захворювання, які можуть заважати виконувати той чи інший вид роботи. Проблеми зі слухом, зором, опорно-рухового апарату – основні «зовнішні ознаки» такої категорії клієнтів банків, і, на жаль, часто таким людям назустріч не йдуть. Однак опускати руки не варто: якщо ви маєте заробіток чи інший вид доходу, який відповідає вимогам банку, ви можете отримати кредит. Не в цьому, так в іншому банку.

Як отримати кредит інвалідів-колясочників або людині з досить важким захворюванням?

Питання нескладний, якщо розглядати його з великою увагою. Головним ризиком, на який іде банк, є раптове припинення виплат по кредиту у зв’язку зі смертю, погіршенням здоров’я або втратою джерела доходу. У першому випадку убезпечити себе банк може лише за допомогою поручителів клієнта, в другому і третьому організація нерідко йде на надання відстрочки по виплаті основного боргу.

Природно, вам ніколи не видадуть кредит у тому випадку, якщо ви:

– Визнані недієздатним;
– Не маєте роботи або іншого джерела доходів, крім пенсії по інвалідності;
– Ваші доходи менші прожиткового мінімуму.

Однією з причин може бути і поганий стан здоров’я, яке, на думку банку, може незабаром погіршитися. Якщо, приміром, сліпим і глухонімим людям кредити видаються практично без проблем, то візках (як у наведеному вище прикладі) отримати гроші буде складніше.

Що робити, щоб отримати кредит у банку?

Отже, ви підібрали оптимальну програму, зібрали документи і подали заяву в банк. І отримали відмову, не пов’язаний ні з поганою кредитною історією, ні з низьким рівнем заробітку.

Що ж робити?

В першу чергу, не опускати руки. Доведіть банку, що, незважаючи на деякі обмежені можливості, маєте щодо міцне здоров’я і зможете без проблем виплатити кредит. Загляньте до лікуючого лікаря, попросіть написати довідку про стан здоров’я, покажіть її менеджерові банку. Краще всього зробити це заздалегідь і при необхідності надати разом з іншими документами.

Якщо банк не йде назустріч, ви можете пригрозити судом: у випадку з Андрієм Сичовим на банк, який відмовив у кредиті, вже було подано заяву до суду. Цей приклад можна привести керівнику відділення: навряд чи комусь потрібні судові розгляди (а, так чи інакше, але інвалідів часто визнають правою стороною). До речі, сумний випадок з Андрієм в кінцевому рахунку закінчився добре – банк не лише вибачився перед ним, але й запропонував йому роботу!

Не хочете зайвих хвилювань? Тоді варто подати заяви відразу в кілька банків – в одному з них ви точно зможете розраховувати на кредит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?