Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи бувають кредити без переплати?

Вартість кредитів у торговельних мережах часом досягає 80% річних. Проте у ряді випадків можна обійтися і зовсім без переплати. Розповімо про те, як банки видають «безкоштовні» кредити.
Приходячи у великий магазин, завжди виникає спокуса придбати товар, який не по кишені. Задивившись на величезний телевізор, розміром в половину стіни, до вас напевно підійде кредитний консультант банку і ненав’язливо запропонує придбати бажане просто зараз.
Природно, що за послуги банку доведеться заплатити значну суму. Проте останнім часом часто зустрічаються так звані «кредити без переплати». Продавець їх зазвичай називає «0-0-12», «0-0-24», «0-0-36», де остання цифра – це число місяців, за яке потрібно погасити борг.
За словами керівника одного з банків, фінансова організація за присутність на території мережевого магазину платить йому близько 11% від суми видаваних кредитів. Природно, що ці гроші закладаються в процентну ставку при оформленні позики на телефон, телевізор, холодильник та іншу техніку.
Кредит без переплати зовсім не означає його безкоштовності. Навпаки, банк нарахує певний відсоток за видачу позики. Секрет полягає в тому, що продавець робить знижку на товар, коли він набувається в борг. Її розмір дорівнює процентній ставці по кредиту. Правда, іноді знижка недотягує до вартості кредиту, тоді доведеться переплатити від кількох десятків до кількох тисяч рублів.
Варто відзначити, що якщо товар купується за свої гроші – знижка не надається. За словами Алсу Тинчурін, начальника управління кредитних продуктів банку Хоум Кредит, торговельні мережі не хочуть втрачати прибуток на тих покупцях, які мають гроші на товар, що сподобався. Однак тим клієнтам, які не вистачає коштів, надається знижка. Робиться це з метою залучення додаткового потоку споживачів.
Покупцям також варто враховувати, що при оформленні кредиту банк запропонує застрахуватися. Поліс може коштувати від кількох сотень до кількох тисяч рублів. Якщо від нього відмовитися – кредит не видадуть. Тому перед підписанням кредитного договору відвідувач магазину повинен з’ясувати всі умови надання кредиту, розміри платежів і загальну суму переплати. Якщо товар пропонується за адекватною ціною, а за послуги банки потрібно переплатити невелику суму грошей, то тоді кредит буде вигідним для позичальника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?