Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи буде в Україні реалізована ідентифікація платежу через Селфі

MasterCard після тестування в США, Канаді та Нідерландах оголосив про запуск в 12 країнах Європи ідентифікацію платежів через Селфі або відбитки пальців. Наскільки така технологія відповідає вимогам безпеки? Чи планується впровадження такої ідентифікації платежів в Україні? 


Начальник відділу сегменту масового ринку UniCredit Bank

Новина про запуск компанією Mastercard сервісу ідентифікації платежів через Селфі або відбитки пальців, безумовно здивувала мене менше, ніж недавня презентація глави компанії SpaceX, про плани колонізувати Марс протягом найближчих 100 років.

Але, поза всяким сумнівом, анонсування подібних проектів, пов’язаних з біометричною ідентифікацією, змушує нас все більше звертати на них увагу і планувати інтеграційні рішення на користь інноваційних технологій.

Одні країни до цього в більшій мірі готові, іншим же знадобляться роки, щоб “заокеанські” новинки радували просунутих клієнтів. Гонка біометричних технологій почалася не вчора і точно не три місяці тому. Всі ми прекрасно пам’ятаємо попередні заяви банку HSBC про використання розпізнавання голосу і ідентифікації за відбитками пальців. Barclays банк, який раніше запустив технологію розпізнавання голосу в своєму підрозділі з обслуговування клієнтів фізичних осіб. Компанія Alibaba з презентацією “Smile to Pay” – це все ланки одного ланцюга і результат спроби долучити суспільство до передових технологій.

Повернемося ж до новини від Mastercard. Клієнту необхідно просто встановити на смартфон, планшет або ПК додаток Masterсard Selfi Pay (поки є в 12 країнах світу, крім України) і завантажити свою фотографію. Далі система опрацьовує отриману інформацію і генерує унікальний код. Селфі можна зробити в меню оплати, після чого інформація шифрується і передається в систему MasterCard, яка порівнює її з унікальним кодом клієнта при підтвердженні платежу. Для мінімізації несанкціонованого доступу до рахунків клієнтів необхідно моргнути або посміхнутися безпосередньо в самому додатку.

Wow effect? Безперечно так. Чи чекають таких новинок на ринку? Природно!

Але чи буде подібна “Селфі процедура” більш популярна, ніж підтвердження операції за допомогою відбитка пальця, покаже час. А найголовніше, щоб швидкість створення подібних технологій аж ніяк не позначалася на питаннях безпеки. Адже не можна недооцінювати шахраїв, які з радістю почнуть експериментувати з фотографіями, 3D печатками відбитків пальців і т.д.

Щиро сподіваюся, що Україна найближчим часом побачить новинку від Masterсard і клієнти зможуть долучитися до прогресивних методів оплати товарів і послуг.

Директор департаменту цифрового бізнесу Platinum Bank

Такі нові методи ідентифікації, як використання відбитків пальців, Селфі або розпізнавання голосу власника смартфона спочатку впроваджуються як додатковий спосіб ідентифікації. Тобто вони не скасовують, а тільки доповнюють стандартну процедуру.

Наприклад, щоб почати підтверджувати платежі відбитком пальця, спочатку користувач повинен авторизуватися стандартним шляхом (логін, пароль, смс-пароль) і потім вже додати новий спосіб. Таке спрощення способів ідентифікації має супроводжуватися відповідними лімітами на платежі, щоб нова можливість не створювала нові ризики.

Важливо розуміти, що при подібному підході такі операції, як поповнення рахунку мобільного телефону за шаблоном або переклаз між своїми картами будуть безпечними і ще більш швидкими, але для здійснення платежів вже на значну суму варто задіяти додатковий спосіб – смс-пароль або кодову фразу.

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?