Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи буде новий обвал гривні восени 2015 року?

Деякі фінансові експерти виступили з позицією, згідно з якою восени очікується новий обвал гривні. Чи відповідає ця точка зору дійсності? Наскільки висока ймовірність нового стрибка курсу восени? Що може зупинити такий сценарій?

Начальник казначейства банку VTB (Україна)

Існує багато факторів, які можуть вплинути на курс національної валюти до кінця цього року. Одним з основних факторів і раніше є ситуація на сході країни, і, на жаль, вона не піддається раціональному прогнозу.

Політична ситуація, в разі дострокових виборів, також може серйозно вплинути на курс національної валюти, проте поки експерти не прогнозують такого серйозного загострення політичної обстановки до кінця поточного року.

clip_image002 Незважаючи на істотне падіння обсягів експорту продукції в 2015 році, рахунок поточних операцій поліпшується за рахунок ще більш стрімкого падіння імпорту, на тлі девальвації і зниженні купівельної спроможності населення, а також зниженні обсягів імпортованого газу.

Таким чином, тиск на курс національної валюти з боку вказаних негативних економічних чинників в 2015 році набагато нижче, ніж протягом попереднього року.

Використовуючи поточну кон’юнктуру ринку, Національний банк поступово нарощує обсяг золотовалютних резервів – наприклад, в травні їх розмір збільшився на 3% і перевищив 9,9 млрд. Доларів США. Збільшення золотовалютних резервів НБУ відбулося на тлі повного виконання планових зобов’язань за державним та гарантованим державою боргом, у тому числі перед МВФ, на суму близько 760 млн. Дол. США.

Тривалі переговори з іноземними інвесторами про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу України додають похмурих фарб в загальну картину. Однак заява МВФ про готовність продовжувати співпрацю з урядом України за програмою довгострокового фінансування навіть у разі провалу переговорів з інвесторами, знижує гостроту цієї проблеми і, відповідно, можливість серйозного негативного впливу на курс гривні.

Сезонний сплеск попиту на валюту, очікуваний восени, безумовно призведе до більшої волатильності курсу гривні, ніж ми це бачимо зараз, в період відпусток і спаду економічної активності. Однак я вважаю, що розумно і своєчасно використовуючи доступні йому важелі впливу, Національний банк України зможе утримати курс національної валюти у встановлених бюджетом на 2015 рік кордонах.

Я вважаю, що в сформованих умовах жорсткого адміністративного регулювання валютного ринку, а також на тлі зростання золотовалютних резервів Національного банку, курс гривні на міжбанківському валютному ринку України до кінця 2015 року навряд чи перевищить 23,50 грн. / Дол.

Головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках ОТП Банку

Очевидно, багато фінансові експерти відреагували таким чином на недавній прогноз від одного з провідних міжнародних рейтингових агентств, який передрікає девальвацію української валюти до рівня 30,00 грн. / долар до кінця поточного року.

Однак, нічого дивного в даному прогнозі немає, так як більшість ключових факторів, що впливають на економіку нашої країни, залишаються незмінними (невирішений конфлікт на Сході, високе боргове навантаження, недостатні золотовалютні резерви, відсутність зовнішніх інвестицій, рівень експорту і т.д.) .

Тиск на гривню знизився в останні місяці, в основному, завдяки падінню імпорту, що, в свою чергу, стало наслідком падіння купівельної спроможності населення і припинення панічного скуповування валюти тим же населенням після зміцнення гривні навесні.

У разі реалізації переддефолтних прогнозів або елементарного погіршення ситуації на Сході, тиск на гривню може зрости настільки, що прогнози міжнародного агентства можуть бути реалізовані протягом досить короткого періоду часу.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?