Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чи буде гривня дешевшати?

Протягом останніх двох тижнів гривня по відношенню до долара подешевшала майже на 4%.
Крім цього, за даними індексу Біг Мак журналу The Economist за червень українська гривня очолила рейтинг країн з найбільш недооціненою валютою. Згідно з даними дослідження, гривня недооцінена на 66,1% по відношенню до долара і на 67,2% по відношенню до євро. А це означає, що передбачувана вартість долара повинна б становити 3,96 грн., А євро – 5,16 грн.
Як вважають аналітики, у ослаблення гривні є відразу декілька причин.
«Факторів для ослаблення гривні виявилося відразу декілька і вони збіглися за часом. По-перше, це негативний ефект роботи попередньої влади, на тлі якої зросла інфляція, що чинило тиск на курс національної валюти. По-друге, події минулої весни, відтік капіталу з країни і малоефективна монетарна політика Нацбанку України теж зіграли проти гривні.

clip_image002

Зараз у ділових колах говорять про те, що Нацбанк скуповує долари і євро, щоб стабілізувати курс гривні, але це нереально: в українського регулятора немає подібних фінансових можливостей », – стверджує аналітик міжнародної фінансової компанії Альпарі Анна Бодрова.
Подальша доля гривні залежить від дій регулятора та поточної політичної ситуації. «Прогноз по гривні поки помірно негативний: попри те, що українська валюта залишається однією з найбільш недооцінених у світі за« індексом Біг-Мага »(порядку 68%), політико-економічні ризики великі.
Гривня цілком може подешевшати ще на 4-8% до кінця року.
Далі багато залежатиме від кредитно-грошової політики Нацбанку та політичної ситуації в країні », – вважає Ганна Бодрова.
Зокрема, експерти стверджують, що на курсі гривні позначається розвал парламентської коаліції, а також – інформація про затримку траншу МВФ на один місяць і складної фінансової ситуації в країні.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?