Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чотири варінти конвертації валютних кредитів.

Два різких стрибка курсу – і сума доларового кредиту, отриманого шість років тому під 8% річних, збільшується в гривневому еквіваленті майже в два з половиною рази. Одночасно країна переживає гостру кризу, щододатково вдарила по платоспроможності українців. Що банки пропонують валютним позичальникам, які зіткнулися з неможливістю обслуговувати свій борг – на сьогодні.

Щоб банк прийняв рішення по реструктуризації валютного кредиту або конвертації його в гривню, потрібно звернутись в установу з документами, підтверджуючими зниження вашої платоспроможності. Абсолютна більшість банків розглядають кожне питання в індивідуальному порядку, пропонуючи позичальнику певні умови, які будуть діяти тільки для нього.

Щоб якось оцінити пропозицію фінустанови, достатньо знати умови загальних програм з конвертації чи інших форм реструктуризації, які є на ринку.

clip_image001Проведено дослідження програм від банків з числа 50-ти найбільших за розміром активів, висновки робіть самі.

Отже, з дослідження, чотири банки з 50-ти найбільших мають в своїй лінійці програму по конвертації валютних кредитів у гривню ( Дельта Банк, ПУМБ, Ощадбанк, UniCredit Bank). Ще одна установа – Надра банк – запустила акцію для валютних позичальників, згідно з якою до середини грудня 2014 валютні автокредити та іпотеку можна погашати по курсу 10 грн. / дол. і 14 грн. / євро (при цьому сам кредит залишається валютним).

Отже, програми з конвертації валютних кредитів, виглядають наступним чином.

1. UniCredit Bank. За умовами конвертації, позика реструктуризується в два кредити:

  • перший кредит – із сумою-еквівалентом фактичної заборгованості за основною сумою кредиту, нарахованими та несплаченими відсотками за курсом НБУ на 03.02.2014 р. Відсоткова ставка за позикою встановлюється на рівні діючої ставки по валютному кредиту, але не нижче 13% річних;
  • другий – різниця між сумою конвертації по курсу МВРУ та сумою першого кредиту. Відсоткова ставка по цій позиці – 1% річних із щорічним переглядом.

Важливий момент: якщо по будь-якому з двох кредитів прострочити сплату щомісячного внеску на 31 день, то «пільгові» 1% річних перетворяться у високу ставку за першим кредитом.

2. Ощадбанк. В рамках програми конвертації відбувається перерахунок суми кредиту з інвалюти в гривню за курсом на МВРУ (міжбанк), який встановлений в день проведення операції. При цьому процентну ставку по кредиту можуть як залишити без змін, так і підвищити на 1-5 процентних пункти. Конвертувати можна лише кредит без прострочень.

3. ПУМБ. Перерахунок відбувається також по курсу на МВРУ на день проведення операції. Ставка по кредиту встановлюється індивідуально, при цьому орієнтуватись можна на її збільшення до ринкового рівня по гривневих кредитах: 18-22% річних. Конвертувати можна лише кредит без прострочень.

4. Дельта Банк стягує разову комісію за конвертацію – 0,99%, мінімум – 500 гривень, максимум – 2 000 гривень. Якщо відношення суми боргу до вартості забезпечення менше 70%, то ставка складе 19,99% річних, а якщо менше 70%, то ставка складе 19,5% річних (при цьому максимально допустиме співвідношення – 90%). Курс, використовуваний при конвертації, – міжбанківський. Конвертувати можна лише кредит без прострочень.

Як бачимо, всі банки спираються на курс МВРУ. Крім цього, жоден банк не проводить конвертації боргу по кредитній карті, відкритій в доларах США. Нарешті, у всіх перерахованих банках конвертації підлягають тільки кредити без прострочень (за винятком UniCredit Bank, що допускає заборгованість, що виникла після 01.02.2014 р).

Конвертація кредиту в гривню – не єдиний варіант виходу для тих, хто хоче полегшити тягар погашення валютної позики. Ряд банків пропонують програми по реструктуризації кредитної заборгованості.

Так, в Альфа-банку можливо продовжити термін автокредиту (відповідно, зменшивши щомісячний платіж), а також відстрочити його погашення на 12 місяців або застосувати обидва перерахованих варіанти одночасно. В Ощадбанку розповіли, що можуть відстрочити виплату тіла кредиту на шість місяців, а в ВТБ – продовжити термін позики на рік. Але найцікавіша програма з реструктуризації валютних кредитів – у UniCredit Bank. За її умовами у позичальника є можливість не тільки продовжити термін кредиту, а й знизити розмір відсоткової ставки на 2 п.п. (але не нижче 8% річних). Найприємніший бонус при цьому – те, що при кожному одноразовому достроковому погашенні понад 10% від загальної заборгованості по основній сумі кредиту діюча процентна ставка буде зменшена на 0,5% річних. Правда, діяти це правило буде лише поки ставка не стане 6% річних.

Умови реструктуризації валютних кредитів в кожному банку по загальним програмам різні – десь більш вигідні, десь менше. Не менш різняться між собою і індивідуальні умови таких програм. У кожному разі, реструктуризація може полегшити щомісячне навантаження на бюджет позичальника – а це набагато краще, ніж занурюватись все глибше в безодню боргів через несплату кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?