Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чотири способи скоротити витрати по іпотеці

Позичальники часто порівнюють іпотеку з добровільним рабством, але для багатьох – це просто єдиний спосіб придбати свою квартиру, нехай і дуже дорогий. Підсумкова переплата банку може перевищувати розмір самого кредиту. Ми розповімо, як зекономити на платежах за іпотечне житло.

1. Накопичити якомога більше грошей на початковий внесок

Розмір мінімального початкового внеску становить сьогодні 20%. Але займати у банку краще якомога менше, від цього залежить розмір відсоткової ставки.

2. Вибрати диференційований тип платежу

З аннуїтетним платежем позичальник більше переплачує, основна частина щомісячного платежу йде на погашення відсотків, тому тіло кредиту, на яке і нараховується річна ставка, зменшується повільно. При диференційованих платежах кредит погашається рівними частками, а значить, відсотки нараховуються на залишок боргу, що постійно зменьшується. Так що при можливості варто вибрати другий тип.

Але тут є два «але». Перше – не всі банки пропонують таку схему. Друге – якийсь час щомісячні платежі будуть набагато вище, ніж за ануїтетною схемою, тому не всі зможуть дозволити собі таке навантаження на сімейний бюджет. Правда потім диференційований платіж почне зменшуватися з кожним роком все більше і більше, тоді як ануїтетний залишатиметься незмінним.

3. Направляти всі вільні кошти на погашення іпотеки

Вийшло заощадити 2 тис. за місяць? Можна направити ці гроші в рахунок погашення кредиту. Всі дострокові платежі йдуть тільки на зменшення тіла кредиту навіть за ануїтетною схемою. А чим швидше воно буде скорочуватися, тим менше буде переплата за відсотками, які щомісячно нараховуються на залишок боргу.

4. Відкрити вклад і збирати на ньому на дострокове погашення

Якщо вдалося знайти внесок з можливістю поповнення за ставкою, яка перевищує рівень відсотків по іпотеці (наприклад, в кінці 2014 року банки пропонувала розмістити гроші на депозиті під 25-28% річних), то вигідніше не відразу направляти вільні кошти на погашення, а відкрити рахунок в банку і з його допомогою збирати. Тоді позичальник зможе ще й трохи заробити на різниці відсотків за депозитом та за кредитом – або іншими словами, отримати дохід на вільні кошти, що в підсумку збільшить суму для дострокового погашення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?