Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чотири особливостеі мислення багатої людини

Якщо у вас немає багатої австралійської тітоньки, яка заповіла вам мільйони, або якщо ваша зарплата не п’ятизначна і виражена не в іноземній валюті – значить, саме час навчиться мислити по-новому, так, як це роблять заможні люди. Які категорії мислення допомагають примножувати добробут?

Мірило багатства у кожного своє. У нашій статті мова піде не про мільйонерів, в які пробитися може не кожен, а про людей, які мають інший спосіб життя – просто живуть в достатку.

У багатих всього в надлишку

clip_image002 «Давати потрібно не від нестачі, а від надлишку», – говорить народна мудрість. Не має значення, скільки у багатої людини грошей. Він багатий насправді, якщо мислить категоріями достатку, акцентуючи на тому, що у нього є в достатку і що він може придбати. Якщо для чогось у нього не вистачає коштів, він думає насамперед про те, як збільшити свій дохід, а не як скоротити свої витрати (втім, і про останнє він може задуматися, але тільки в другу чергу і лише як про тимчасовий крок , максимум – на півроку з можливістю одноразового продовження цього терміну).

Небагаті люди мислять інакше: вони зациклені на нестачі коштів настільки, що їм не вистачає сил на пошук шляхів збільшення доходу. Замість цього всю енергію вони направляють на урізання витрат. Найприкріше, що як правило, такі люди можуть заощадити лише гроші, а змінити ситуацію їм в голову не приходить, адже вони внутрішньо згодні на існування в таких рамках. Це накладає відбиток на їхній спосіб життя у всіх сферах. Приміром, такі люди можуть купити по акції несвіжий сир, якщо в їх холодильнику вже є одна пачка свіжого. В результаті вони двічі поїдять несвіжого сиру замість того, щоб один раз поїсти свіжого.

Багаті не соромляться економити для примноження грошей

Виторгувати 40 гривень при покупці пісочниці за 500 гривень, потім досить погрузити її на мерседес і відвезти в особняк в елітному районі столиці – це реалії життя заможних людей. Вони не гребують купувати вживані речі та взуття для своїх дітей, якщо вона якісна, в хорошому стані, і це допоможе їм заощадити круглу суму. Вони дзвонять сусідам з проханням допомогти перетягнути піаніно на другий поверх – і несуть його на своїй спині разом з ними. Тому що вони знають ціну грошам. А ще – надлишок, як правило, інвестують, щоб примножити свій добробут.

Небагаті люди теж економлять, але їх економія інша – вона штучна і напружена. Ставлення до власної економії у них зазвичай нездорове – вони або підкреслюють її при кожному зручному випадку, або навпаки – соромляться її і ні за що в ній не признаються. Для них будь-яка трата грошей – навіть що обіцяє вигоду в майбутньому – це справжнє табу.

Багаті ж не бояться вкладати зекономлені гроші, щоб отримати додатковий дохід або підвищити рівень свого комфорту, отримати більш якісну послугу або продукт. Вони зосереджені на тому, що отримають, а не на тому, щоб максимально утримати те, що у них вже є. До слова, про це є відома приказка: гроші люблять рух.

Багаті живуть за коштами.

Як наслідок з попередніх особливостей мислення багатих людей – вони витрачають менше, ніж заробляють. Почекати два / три / чотири рочки з купівлею автомобіля / квартири / заміського будинку, щоб не брати кредит, назбирати за цей час на його самостійну покупку – ось типова схема поведінки багатої людини. «Замість того, щоб платити банку шалені відсотки, краще пошукаю, на чому б заробити», – як правило, думає багатий. До слова, гроші для нього – не спосіб довести свій статус, а всього лише засіб для вирішення проблем.

Але це не означає, що людина з таким мисленням буде купувати недорогі і неякісні речі. Навпаки – він почекає, поки у нього з’явиться достатньо коштів для купівлі якісного продукту.

Небагаті люди, як правило, витрачають більше, ніж можуть заробити, беруть кредити, щоб купити вподобану ним річ саме зараз, а потім відчувають проблеми з його погашенням. Також вони можуть купувати неякісні недорогі речі, які швидко ламаються.

Багаті люди живуть у світі можливостей, а не стоп-сигналів

На шляху до реалізації будь-якого наміру або запланованої мети небагаті люди бачать лише перешкоди. В особливо запущених випадках вони ніколи не візьмуться за втілення своєї мрії, тому що про що б не мріяли – вони бачать лише перешкоди і перешкоди, які «все одно не дадуть дістатися до мети».

Багаті люди мислять інакше. Думаючи про мрію, вони передусім бачать можливості її досягти, а не стопоряться на потенційних перешкодах на шляху. По-перше, перешкод може і не бути, навіщо відмовлятися від досягнення мрії, злякавшись примарних монстрів? А по-друге, навіть якщо і передбачити деякі з перешкод заздалегідь, це допоможе щоб їм запобігти, основний акцент в мисленні багатих все ж на досягненні мети, а не на зупинках на шляху до неї.

А головне – багаті знають (найчастіше неодноразово переживши це на власному досвіді), що перешкоди є завжди – і приз дістанеться тільки тому, хто продемонструє незвичайну завзятість, терпіння, цілеспрямованість.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?