Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чорний список неплатників по кредитах

Вже ні для кого не секрет, що, перш ніж Вам дадуть згоду в отриманні кредиту, крім необхідних документів (довідка про доходи, поручительство та інше), банк буде збирати інформацію про Вашу кредитну історію. І якщо колись в будь-якому банку Ви затримали платіж і опинилися в боржниках, повірте, про це відразу стане відомо. Як Ви розумієте, в цьому випадку отримати кредит буде вельми скрутно. Справа в тому, що кожна кредитна організація, будь то банк або кредитна спілка, фіксує кожну операцію в своїй комп’ютерній програмі, природно, в цій програмі міститься інформаційна база даних по кожному конкретному особі, яка коли-небудь зверталося в банк. Таким чином, використовуючи всі можливі засоби програми, формується кредитна історія кожного банківського клієнта, зберігається інформація про те, чи є клієнт фізичною особою або виступає як підприємець, яка кількість і яких кредитів їм було отримано, чи повністю він погасив заборгованість, у строк або достроково , чи були затримки в платежах і т.д.

На основі отриманої інформації аналізуються всі дані і тоді приймається рішення банку щодо того, давати цій особі кредит чи краще утриматися.

Важливо інформацією для банку також є і рух грошового потоку по розрахункових рахунках клієнта, аналізуються зв’язки між підприємцями та підприємствами, якщо потенційний позичальник представник бізнес – сфери.

BlackList-259x300Якщо компанія-позичальник або фізична особа допустили під час попереднього кредиту значну прострочення платежу, або у них є поточна заборгованість, вони потрапляють в так звані «стоп-листи» або «чорні списки» банку. А це може означати тільки одне – такий позичальник стає персоною «нон грата», тобто, небажаним, в перспективі-проблемним, клієнтом. Крім того, кредит виявиться недоступним і для тих компаній, засновники яких теж виявилися в «стоп-листах». До речі, цей момент підприємцям потрібно взяти на озброєння і, налагоджуючи ділові відносини з черговим бізнес – партнером, цікавитися його кредитною репутацією. Тому що банк навряд чи стане пояснювати причину відмови у видачі кредиту, а підприємець не зрозуміє, на якій підставі йому відмовили.

Якщо людина опинилася в «стоп-листі» – це не означає, що він залишиться там назавжди. Коли клієнт виконає всі зобов’язання за кредитним договором, його з цього списку викреслять.
У «нехороші» списки можна потрапити не тільки з перерахованих вище причин, але і в тому випадку, якщо призупиняються платіжні операції через розрахунковий рахунок або в разі арешту розрахункового рахунку.

Вирішення цих питань вже стосується компетенції податкових органів та виконавчої служби. Коли платіжні та інкасові вимоги оплачуються, арешт знімається і тоді банк прибирає інформацію про клієнта з «стоп-листа» чи «чорного списку».

Як же банк дізнається про кредитну історію потенційного позичальника?

Адже згідно з нормами банківської конфіденційності, ця інформація не підлягає розголошенню без письмової згоди клієнта.

Як правило, для зберігання такого роду інформації, існує бюро кредитних історій. Банку достатньо туди звернутися із запитом по конкретній особі і йому нададуть всю необхідну інформацію.

Крім то, банк має право вимагати документ безпосередньо від позичальника з банків, де у нього є розрахункові рахунки, про наявність / відсутність кредитної заборгованості, про його репутації кредитоотримувача, про залишок грошових коштів на розрахунковому рахунку.
Передбачається також, що служба безпеки банку теж уповноважена
отримувати інформацію про боржників у іншого банківської установи. Але в цьому випадку інформація буде, швидше за все, неофіційної.

Будь-яка людина може потрапити в ситуацію, коли він не в змозі погасити заборгованість по кредиту. Але життя не стоїть на місці і може наступити момент поліпшення фінансового стану позичальника. Якщо потенційний клієнт прийде в банк і сам надасть всю інформацію, підтвердивши документально свою платоспроможність на сьогоднішній день, банк оцінить такий крок і клієнт буде виключений з «чорного списку». Потрібно просто спробувати домовитися, не ухиляючись від питань і не приховуючи інформацію.

Ніхто не хоче потрапляти в ситуацію, коли під загрозою – ділова репутація людини, просто не всі знають про можливі варіанти розвитку подій у разі особистого фінансової кризи.
Є такий спосіб, як «перекредитування» – це коли наявної кредит погашається новим. Правда, цей варіант банки не люблять, новий кредит, найімовірніше, доведеться брати в іншому банку, та й перекредитування можлива, тільки якщо позичальник зможе довести банку свою платоспроможність для отримання нового кредиту. Ще один варіант – перегляд кредиту, тобто пом’якшення умов кредитування за рахунок відстрочки і перегляду сум щомісячних платежів.

Отже, робимо висновки. При роботі з банками необхідно дотримуватися прозорість та порядність, при залученні в свій бізнес нових партнерів не соромтеся цікавитися їх репутацією і при виникненні кризових ситуацій не бійтеся звернутися в банк за порадою, там працюють такі ж люди, як Ви, і вони теж не хочуть псувати взаємини з хорошим клієнтом.

One Response to Чорний список неплатників по кредитах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?