Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чорні списки боржників

Скільки разів мені доводилося чути прохання допомогти видалити інформацію про кого-небудь з чорних списків боржників банку. При цьому люди слабо розуміли, що це за списки такі, чим вони загрожують і як все виправити. Щоб зрозуміти, що це таке, розповім все з самого початку.

У не настільки давні часи, на зорі споживчого кредитування (це коли всі заробляли мало-мало, а в будинок чогось хотілося) добрі банки стали займати нам гроші на праски та мікрохвильовки прямо в магазині. І виявилося це так вигідно, що стали ці банки рости, як гриби після дощу. А разом з ними стали рости і шахраї – шахраї, які, користуючись простотою оформлення, стали кредити отримувати на себе, та на друзів, та на інших не особливо знаючих в цьому питанні товаришів. А гроші повертати не збиралися.

Але справи у банків йшли настільки прибутково, що все одно роздавали вони кредити направо і наліво. Але стали записувати у чорні списки боржників, хто у них узяв, та не віддав. Хто на листочок паперовий, хто в табличку електронну, а у кого і програмка комп’ютерна стояла, да сама нехороших людей і обробляла. І коли приходили вони в банк повторно, відмова чули, та нехороші слова про себе. Стали вони тоді в інші 3банки ходити, де не встигли про них в чорні списки боржників нехороше записати.

Тут банки і замислилися. Деякі стали дружити один з одним, та списочки темними обмінюватися. А деякі не стали дружити, тому що у них і так вже все шахраї побували. Списки, до речі, чорними списками боржників називалися не тільки тому, що в них про темних особистостей прописано було, але й тому, що обмінювалися ними в «темну», оскільки інформація про клієнта секретна була і розголошенню не підлягала.

І ось коли вже всі нечесні люди нагріли руки на банках, а банки, відповідно, на чесних людях, Дума наша придумала закон прийняти. І говорилося там, що будуть такі організації організовані, де можна зберігати всякі списочки, і темні, і світлі, але тільки за згодою клієнта. А клієнти все згоду давали, все підписували не дивлячись, лише б грошей дали. А банки тепер за грошики можуть знайомитися з тим, що в чорних списках боржників написано. Теж справа прибуткова виявилося, тому організацій тих вже, напевно, більше 30-ти по всій Росії. І де які чорні списки боржників зберігаються знає тільки сама головна організація, Центральний комітет кредитних історій називається. Самих списочки у неї немає, але де пошукати можна вона підкаже. Ось така історія.

Як інформацію про себе знайти в БКІ я розповідати не буду з двох причин. По-перше, процедура вже не раз описувалася на інших сайтах. А, по-друге, я сам цю процедуру проходив, отримав у відповідь єресь якусь й розбиратися далі не став, оскільки всі косяки за собою знаю не гірше за будь БКІ. І Вам займатися пошуком інформації про себе сенсу не бачу. Якщо тільки Ви абсолютно впевнені, що Ви «білий і пухнастий», а Вам відмова йде саме по БКІ. В іншому Вам підтвердять те, що Ви і так знаєте.

А звернути Вашу увагу я хочу ось на що. В інтернеті бачив дуже багато оголошень з пропозицією видалити Вас з чорних списків боржників. Хочу вберегти Вас від бажання скористатися цими послугами. Стовідсоткове шахрайство . Виправити кредитну історію не можна. Я, звичайно, можу припустити, що технічно є можливість вносити зміни в програму всупереч встановленому порядку. Але такі системи мають серйозним захистом, які виключають людський фактор. Я вже не кажу про те, що подібні оголошення не друкуються у відкритих ЗМІ. Швидше за все, Вам за певну плату вишлють кілька порад, які Ви можете прочитати безкоштовно на сторінках нашого сайту.

Значить можна на собі ставити хрест, скажете Ви, видалити мене з чорних списків боржників не можна і для банків я втрачено. Чому ж, при бажанні і деякій ентузіазмі з Вашої сторони, все можливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?