Новини світу кредитування та банківських послуг.

«Чорна п’ятниця» по-українськи

Традиційне для країн Заходу споживче безумство, більш відоме як «чорна п’ятниця» поступово приживається і в Україні. Так, дні розпродажів, коли самі різні товари можна купити зі знижкою під 90% для масового українського покупця не є чимось особливим і тим більше довгоочікуваним. Але цільова аудиторія у «чорних п’ятниць» все ж є. І з кожним роком вона збільшується завдяки Інтернету.


Західні стандарти

Цього року «чорна п’ятниця» припадає на 27 листопада. Дата залежить від американського Дня подяки (четвертий четвер листопада), до якого в США приурочені грандіозні розпродажі. Для американців це дійсно особливий день: за даними Національної Рітейлінговая федерації США в 2014 році в уїкенд на День подяки отоваритися 87000000 чоловік. Середні витрати одного американця при цьому склали 403,84 $ – на 6 $ менше, ніж в 2013.

Традицію «чорних п’ятниць» давно й успішно перейняли й інші країни. Торік денний оборот індійського магазину Flipkart за рахунок розпродажу досяг 100 млн $.Китайський Alibaba за годину продав товарів на 2 млрд.

На цьому тлі не дивно, що більшість глобальних торгових майданчиків воліють не чекати «чорної п’ятниці», влаштовуючи періодичні розпродажі протягом усього року. А деякі, як Amazon, навпаки, розтягують «задоволення» перетворюючи п’ятницю в цілий тиждень. Найбільший інтернет-магазин США цього року почав свій розпродаж ще 20 листопада.

Купувати товари на Amazon можуть тільки зареєстровані користувачі. В Україну пряму доставку сайт не здійснює, для цього потрібно скористатися послугами посередників, яких на нашому ринку досить багато. Вони виконують роль ланки між кур’єрською службою США і кінцевим покупцем, але при цьому беруть за свої послуги приблизно 10-20% від вартості товару.

Той же принцип справедливий і для інших іноземних торгових майданчиків: eBay, Walmart, Aliexpress. Правда китайський сайт Aliexpress вже провів свою основну «чорну п’ятницю» – день глобальних знижок (The Singles ‘Day) в Китаї зазвичай проходить 11 листопада. хоча і від канонічного п’ятничного розпродажу вони не відмовляються.

Оплачувати покупки в іноземних магазинах потрібно картою. Купувати при цьому долари або іншу іноземну валюту не обов’язково. При оплаті на сайті Amazon необхідно вказати валюту – у випадку з доларом банк автоматично переводить гривневі кошти з картки за своїм курсом. У випадку з іншими валютами діють курси конвертації самого Amazon (як правило, сайт встановлює націнку в розмірі 1% від вартості товару).


Курси конвертації гривні в долар в українських банках при оплаті картою

Український досвід

У випадку з Україною говорити про якийсь серйозний попит на товари зі світових інтернет-магазинів, навіть у періоди масштабних розпродажів, не доводиться. На кількості посилок з-за кордону в Україну уїкенд «чорної п’ятниці» практично ніяк не відображається. Інша справа – внутрішньоукраїнські пересилки.

Українські рітейлери теж проводять свою «чорну п’ятницю». За підрахунками «Нової пошти» в цей день денний обсяг відправлень посилок в цьому році має подвоїтися. При звичайному кількості посилок в 266 тис. На день по всій Україні за рахунок масових розпродажів «Нова пошта» готується обробити ще 200 тис. відправлень. Ця цифра базується на даних самих рітейлерів. Це переважно продавці одягу та взуття, в меншій мірі – електроніки та аксесуарів.

На відміну від США, грандіозні розпродажі кінця листопада в Україні проходять, за рідкісним винятком, в онлайні. 

Свої окремі розпродажі проводить частина великих продавців техніки, однак і тут мова йде переважно про інтернет-магазини. Купити щось в офлайні по мало-мальськи великим знижкам набагато складніше. Та й на ділі заявлені дисконти на 70-90% попадаються досить рідко. Велика частина товарів продається не більше ніж на 50% дешевше від звичайної вартості.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?