Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому зросла гривня, перспективи.

Всі проти гривні. Невизначеність з траншем МВФ, політична плутанина, зростання інфляції через збільшення тарифів на електрику і прийдешнє подорожчання палива та алкоголю. У перший день тижня здавалося, що негатив втопить гривню. Долар наміжбанку подорожчав до 27,12 / 27,19. Але за три наступні дні він подешевшав на 1,12 гривень в покупці і 1,04 – в продажу. Ось як це вийшло.


Головних причин зміцнення гривні чотири. 

  1. По-перше, у банків знизилася гривнева ліквідність. З 1-го до 4 березня коррахунки банків схудли більше, ніж на 3,85 млрд гривень. 
  2. По-друге, багато імпортерів не встигли закрити свої валютні контракти і перенесли частину закупівель на перший робочий день після свят, 9 березня.Нацбанк НЕ лютував за заявками та допускав до торгів майже всіх бажаючих. 
  3. По-третє, експортери-аграрії зливали валюту, щоб зробити бюджетні платежі. З урахуванням зниження активності імпортерів це створило надлишок долара. 
  4. І четверте – дилери чекали, коли на ринок прийде валюта, заведена для збільшення ліквідності Промінвестбанку . 
  5. Плюс хороші новини. Україна своєчасно погасила зовнішні зобов’язання . НБУ пом’якшив валютні обмеження і зберіг облікову ставку на рівні 22% .

Перевищення пропозиції валюти над попитом допомогло НБУ викупити у банків $ 30 млн. доларових надлишків за хорошою ціною . Банки продали б і більше, але не зійшлися з регулятором в ціні і викинули валюту на ринок.

І назвати зростання курсу гривні маніпуляцією складно, адже масштаб торгів був чималим. Вівторок – зареєстровано 537 угод на $ 291,43 млн.; середа – 654 угод на $ 399,51 млн., четвер – 683 на $ 451,72 млн. доларів і п’ятниця – 611 на $ 340,25 млн. Перспективи у гривні непогані. У перший робочий день після свят валюти має бути багато. 7 і 8 березня Україна відпочиває, а банки Європи і США будуть проводити платежі на користь наших експортерів. У гривні є хороші шанси зміцнитися ще.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?