Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому варто закривати старі рахунки в банках

У більшості українців в гаманці одна або декілька платіжних карт. Коли термін їх дії закінчується, деякі просто викидають карту, вважаючи, що разом з цим позбавляються від банківського рахунку, прив’язаного до карти.

Думати, що раз карта не діє, то і рахунок закрито – велика помилка. Насправді рахунок певний час може залишатися активним. Якщо ж по ньому довгий час немає операцій, банки застосовують спеціальну процедуру.

«Якщо поточний рахунок клієнта був неактивний, тобто клієнт не здійснює за цим рахунком ніяких дій протягом трьох років, банк закриває такий рахунок. Залишок коштів переноситься на окремий рахунок у банку.

Банк зобов’язаний вести реєстр клієнтів з інформацією по залишках на випадок, коли клієнт звернеться в банк для того, щоб забрати свої кошти », – коментує ситуацію начальник управління заощаджень і платежів UniCredit Bank Ольга Шостак. За її словами, описана процедура schet_vbanke_300x210однакова як для рахунків у гривні, так і в іноземній валюті.

Якщо фізична особа хоче забрати залишок грошей на рахунку, який банк вирішив закрити, вона повинна звернутися в банк з пакетом документів. Зокрема, потрібно надати паспорт, ідентифікаційний код, а також документи, що підтверджують факт існування рахунки, якщо вони є в розпорядженні клієнта. Йдеться про договір з банком про відкриття рахунку.

«Якщо мова йде про спадкоємців, спадкоємці повинні також надати свідоцтво про смерть власника рахунку та свідоцтво про право на спадщину. Звернувся заповнює заяву певного зразка. Якщо рахунок був у національній валюті – гроші будуть повернені через касу, якщо ж кошти були в іноземній валюті – звернувся буде відкрито поточний рахунок в іноземній валюті, на який будуть перераховані гроші », – пояснила Ольга Шостак.

Вчасно не закриттів рахунок може піднести неприємні сюрпризи. Показовим прикладом є випадок. Yana розповіла про те, як у 2004 році відкрила картковий рахунок і отримала прив’язану до нього дебетову карту.

Після кількох місяців користування картою вона надовго виїхала за кордон, знявши залишок на рахунку і забувши на деяких час про карту. Згадати про неї довелося лише в нинішньому році. Жінка отримала лист з податкової, в якому повідомлялося, що в 2012 році УкрСиббанк списав близько 1200 гривень заборгованості по карті, у зв’язку з чим потрібно сплатити податок з зазначеної суми.

Намагаючись з’ясувати, звідки взялася заборгованість, жінка дізналася, що одного разу банкомат видав їй готівку в кредит. Згодом були нараховані відсотки за несанкціонований овердрафт – близько 1200 гривень за п’ять років.

При цьому вона не отримала жодного листа від банку і жодного дзвінка від колекторської компанії. Жінка сплатила зазначену податковим органом суму і засвоїла урок. «На майбутнє, звичайно, зрозуміло, що треба перевіряти і закривати всі непотрібні рахунки» (брати довідки про погашення кредитів і тп).

Щоб не зіткнутися з необхідністю виплачувати комісії за користування рахунком, який ви давно вважали недіючим, слід вести облік перебувають у вашій власності банківських карток і прив’язаних до них рахунків. Рахунки, в яких немає необхідності, потрібно закрити у відділенні банку, отримавши на руки відповідну квитанцію.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?