Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому гривня не може зміцнитися ще більше?

Протягом останніх двох тижнів долар на міжбанку торгується в межах 21-22 грн. На порядку денному – переговори з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу і лібералізація валютного ринку через скасування низки обмежень НБУ. Що буде з гривнею далі?

Нацбанк утримується про радикальні змін встановлених валютних обмежень, але все ж трохи пом’якшив деякі з них, що, в свою чергу, відобразилося на подальшому зміцненні курсу національної валюти.

На зміцнення гривні вплинув цілий ряд як ринкових, так і адміністративних чинників. Серед ринкових варто відзначити збільшення продажу валюти населенням, зростання гривневих депозитів і відчутне повернення в країну валютної виручки експортерами.

clip_image002Серед адміністративних – ліміт на зняття готівкової гривні (який був збільшений 4 червня з 150 до 300 тис. гривень), на зняття готівкової валюти, обмеження купівлі валюти фізичними та юридичними особами. Сукупність цих факторів дозволила стати НБУ чистим покупцем валюти на ринку. За словами Валерії Гонтаревої, за останні три місяці регулятор купив для поповнення резервів близько 700 млн. дол.

– Саме завдяки покупкам НБУ гривня не зміцнюється ще сильніше, хоча це було б цілком можливо на тлі драконівських адміністративних обмежень. Останні дні Національний банк викуповує валюту на рівні 21 грн. за долар, і поки регулятор проводить таку політику, для подальшого зміцнення гривні шансів немає.

Крім цього, в червні країну очікує ще ряд фінансових подій, які можуть відобразитися на динаміці курсових змін.

Так, у другій половині червня в Україні повинен надійти перший транш у рамках третьої програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн. євро. В НБУ уточнюють, що ці кошти країна отримає після ратифікації Верховною Радою договірних документів і затвердження радою директорів МВФ результатів першого перегляду програми розширеного фінансування EFF.

Друга важлива подія – це проведення переговорів про реструктуризацію зовнішнього боргу, які поки йдуть не дуже легко.

У п’ятницю, 5 червня, на прохання міністра фінансів України відбулася телефонна розмова зі Спеціальним комітетом, що представляє комерційних зовнішніх кредиторів України. Міністерство шкодує, що пропозиція, озвучена Комітетом по формату реструктуризацію українського боргу, залишається незмінною, – повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

– Пропозиція Комітету, полягає в перекладенні їх вимог на рахунки Національного банку України, неприйнятна, оскільки це передбачає використання для сплати за боргами резервів Національного банку, що є явним порушенням законодавства України, і в цілому суперечить найкращим практикам центральних банків.

Як стверджують експерти, навіть у разі досягнення домовленостей про реструктуризацію, подальша доля курсу гривні залежить все ж від наступних дій Нацбанку.

Якщо переговори щодо реструктуризації боргу увінчаються успіхом, це буде потужним стимулом для продавців валюти, однак динаміка курсу буде повністю залежати від того, наскільки оперативно регулятор буде послаблювати / скасовувати валютні обмеження. На тому, щоб не поспішати з їх пом’якшенням, наполягає один з основних кредиторів України – МВФ.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?