Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому дрібний шрифт

Всі знають, чому дрібним шрифтом у книгах пишуть всякі виноски, посилання, коментарі та інші не особливо важливі речі, на які не треба звертати особливої ​​уваги.

З деяких пір ми також дізналися, що в банківських договорах потрібно читати саме те, на що не хотіли б звернути увагу, а саме написане дрібним шрифтом.

Зараз хитрі банки стали робити по-іншому. Вони знають, що на дрібний шрифт народ став звертати пильну увагу, чому дрібним шрифтом вони стали друкувати дійсно не особливо важливі речі, впіхівая в договір що потрібно і не потрібно, а серед усього цього ховати пункти, дійсно мають значення.

Давайте прикинемо, що може бути написано і чому дрібним шрифтом. І що буде, можливо, важливим для нас в суперечках і розбіжностях з банком.

По-перше, попросіть менеджера банку, підготовляє договір озвучити Вам підсумкову, ефективну річну ставку банку і ткнути пальцем, де вона вказана в договорі. Тут, як кажуть, відчуйте різницю. Від рекламної вона може відрізнятися в рази.

Далі, пробігаючи очима договір, затримуйте увагу на цифрових значеннях. Перевірте, чи входять зазначені дрібним шрифтом відсотки в загальну 31ставку за кредитом або Вас додатково хочуть розвести на яку-небудь акцію, страховку і т.п.

Обов’язково дрібним шрифтом буде вказана пеня і штрафи за прострочення. Беручи кредит , ми, звичайно, намагаємося не допускати можливості прострочень, але передбачити бажано всі моменти. Занадто високі штрафи можна буде опротестувати в суді, але якщо є вибір спочатку, цих проблем краще уникнути.

Зверніть увагу на місце розгляду суперечок і розбіжностей. Там буде вказано або місцезнаходження головного офісу (як правило м.Москва), або місцезнаходження філії або місце укладення договору. У першому випадку, якщо справа дійде до суду, Вам доведеться за свій рахунок їхати до столиці, або кидати справу на самоплив. У другому випадку всі справи за кредитами даного банку розглядаються в суді Вашого міста, але в якомусь одному, де у конкретного судді виробляється стереотип мислення щодо подібних справ, як правило (завдяки частому спілкуванню з юристами банку) не на Вашу користь.

За даних обставин буде краще, якщо місцем розгляду спорів буде федеральний або мировий суд за Вашим місцем проживання або взагалі місце розгляду не буде вказано.

Не лінуйтеся читати договір перед підписанням і задавати питання менеджеру.

Продовжуйте читати і наші статті. Ця інформація ніколи не буде зайвою для Вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?