Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому долар називають «баксом»?

Сьогодні одним з показників, що цікавить майже кожного українця є курс долара. Американська валюта в останні місяці як ніколи приваблива. У різні час американок долари мали різні назви : «зелені Франкліни», грін бекі (зелені спинки), але одна з найвідоміших сленгових назв – бакси. Звідкіля ця назва – про це гуляє пара домислів на цей рахунок. Але найбільш ймовірним, який підкріплюється доказами, що зафіксовані в документах, дана назва з’явилась у зв’язку з оленями.

Олені і долари

Одна з перших згадок «бакса» датується 1748 роком, майже за 45 років до першого випущеного долара. У документі мова йде про обмінний курс, відповідно до якого корінні американці купували бочку віскі за «5 баксів» і під баксами малися на увазі оленячі шкури. У перекладі з англійської «Замшеві» – це шкура самця оленя.

clip_image002Ще один документ цього ж року написаний Конрадом Вайзером. У ньому йдеться про те, що під час його подорожі по Огайо когось пограбували, а вкрадене майно «було оцінено в 300 баксів», тобто в триста оленячих шкур, які часто були об’єктами обміну в той час.

Курс шкур тварин до долара

Бакс також міг прирівнюватися не до однієї, а до кількох шкур, залежно від їх якості. Наприклад, шкури оленів убитих влітку цінувались менше, ніж оленів убитих взимку, так як у других зазвичай було більш товсте хутро. Один до одного оцінювались тільки найкращі шкури, в інших випадках за один бакс потрібно було віддати кілька менш якісних шкур.

Що ж до хутра інших тварин, то багато чого залежало від виду тварини та якості вичинки. Приміром, в одному з письмово зафіксованих торгів за один бакс давали 6 високоякісних бобрових чи дванадцять не менш якісних кролячих шкур.

Поява паперових баксів

З часом все більше європейців перебиралися до Америки. З появою великих міст використання шкур як одиниці обміну відходило на задній план. Їх швидко замінив долар, який був офіційно введений в ужиток «Монетним актом» в 1792 році, але слово «бакс» ще дуже довго фігурувало у всіх процесах купівлі-продажу, завдяки чому до середини XIX ст. це слово стало повноцінним сленговим синонімом слова долар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?