Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому дешевшає євро і чим це закінчиться

Аналітики Deutsche Bank вже провіщають євро досягнення паритету з доларом в 2015 році, падіння до 90 центів в 2016 році, і до 85 центів – в 2017 році. Чи означає це, що варто поквапитися і перевести заощадження з євро в доларові?
Станом на вчора ціна євро складала 1,06 долара. Курс європейської валюти знижується з кількох причин. По-перше, ще з березня 2014 ми можемо спостерігати агресивне зростання курсу долара проти валютного кошика.
«Американська валюта за цей період часу зміцнилася приблизно на 24,5%. Зародилася дана тенденція в момент однієї з перших заяв глави ФРС США про можливу жорсткість кредитно-грошової політики в 2015 році. Минув рік, і ставка Центробанку залишається на рекордних мінімумах, тим не менше, її підвищення є лише питанням часу, а зростання долара є цілком логічною реакцією ринку на подібні події, – стверджує фінансовий аналітик.

clip_image001

– Епоха низьких ставок в США підходить до логічного завершення. Політика дешевих грошей в сукупності з реалізацією масштабної програми стимулювання економіки, яка проводилася з 2008 по 2014 роки, привели до оздоровлення економіки США. Найімовірніше долар в довгостроковій перспективі продовжить зміцнюватися, тим не менше, не можна забувати, що на валютних ринках лінійне зростання котирувань дуже часто супроводжується, нехай короткостроковим, але таким же лінійним зниженням ».
У той час, як Центробанк США нарощував програму стимулювання економіки, чиновники ЄС до останнього не бачили необхідності введення подібних заходів. За словами Олександра Михайленка, внаслідок цього ключові макроекономічні показники США повернулися до докризових позначок, тоді як в Єврозоні тривала неефективна боротьба з високим безробіттям, зниженням промислового виробництва і низькою інфляцією.
На графіку, представленому нижче, показані показники безробіття США і ЄС, зеленими вертикальними лініями позначені точки початку і завершення програми стимулювання економіки (QE) в США.

clip_image002

Зараз же Центробанк ЄС дотримується дуже м’якою кредитно-грошової політики: їм запущена програма стимулювання економіки, схожа з QE ФРС. Ключовою метою, яку поставив перед собою ЄЦБ, є відновлення докризових темпів зростання економіки і досягнення цільового рівня інфляції, який становить 2%.
«У рамках реалізації програми QE Центробанк планує викуповувати державні та корпоративні боргові папери на суму в 60 млрд. євро на місяць. Маріо Драгі очікує, що за рахунок викупу активів до вересня 2016 баланс ЄЦБ зросте на 1.1 трлн. євро. В даний час цей показник знаходиться на позначці в 2.2 трлн. євро, – пояснює Олександр Михайленко.

clip_image003

– Ультрам’яка монетарна політика ЄЦБ і очікування подібної «бомбардування» ринку грошима є ключовою причиною зниження євро. Зазначу, що програма QE стартувала нещодавно, триватиме до вересня 2016 і, на відміну від американського аналога, є безстроковою, тобто цілком може бути продовжена на більший термін, якщо озвучені вище мети ЄЦБ не будуть досягнуті ».
Як бачимо, причиною зниження курсу євро по відношенню до долара є Ультрам’яка монетарна політика ЄЦБ в поєднанні з очікуваним підвищенням ставок Центробанку США. І вже незабаром американська валюта і євро можуть досягти паритету, як це прогнозують в Deutsche Bank.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?