Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому більшість українських банків не підписує Меморандум з конвертації валютної іпотеки?

Меморандум, який передбачає конвертацію валютної іпотеки за курсом на дату проведення операції, а також списання 25% боргу по кредиту, був підписаний лише 11 банками. Чому інші установи не підтримали його.

Директор департаменту по стягненню кредитів Альфа-Банку (Україна)

Меморандум – це намір банків і громадських організацій зробити кроки щодо врегулювання питання щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів. Ніяких юридичних наслідків для підписантів, які не виконуватимуть меморандум, не передбачено. Тим не менш, підпис під даним Меморандумом означає, що банк має намір виконати його умови, коли він дійсно набуде чинності.

Відповідно до даного Меморандуму передбачена конвертація валютної іпотеки за поточним курсом і списання боргу в розмірі 50% (соціальне житло) або 25% (несоциальное), але при обов’язковому погашенні клієнтами решти суми боргу.

clip_image002 Дійсно, згідно п.11, Меморандум набув чинності після внесення змін до Податкового кодексу, але зобов’язання банків щодо виконання умов, описаних у Меморандумі, настає тільки після виконання низки умов, описаних в п.10.

Одна з найважливіших умов – скасування мораторію на відчуження валютної іпотеки, не виконано. Відповідно, банки можуть приймати звернення клієнтів на врегулювання і приймати індивідуальні рішення в кожному окремому випадку до тих пір, поки мораторій не буде відмінено.

Тільки після цього банки будуть готові задовольнити заяви всіх клієнтів, які будуть підходити за умовами, описаним в меморандумі.

При вступі в силу Меморандуму банк не може відмовити позичальникові в конвертації, за винятком випадків, коли клієнт звернеться в банк із заявою пізніше, ніж через 3 місяці після вступу меморандуму.

Начальник відділу кредитування фізичних осіб « АгроКомБанк »

Поки не приєдналися до Меморандуму держбанки (Ощадбанк, Укрексімбанк і Укргазбанк). Через бюрократичну тяганину: їм потрібно більше часу на узгодження нового документа з акціонером – державою, від імені якого виступає Мінфін. Без його дозволу не обійтися, оскільки реструктуризація іпотек неодмінно виллється в значні збитки для банків, і після її завершення їм може знадобитися додаткове збільшення капіталів.

Решта не поспішають підписувати меморандум, оскільки вже давно розробили пакетні пропозиції по реструктуризації боргів, причому, у кожної фінустанови вони свої, дуже часто несхожі.

Найчастіше кінцевий договір про реструктуризацію – це плід довгих переговорів, і навіть торгів: банк завжди намагається побільше виручити від кожного окремого клієнта (щоб мінімізувати свої збитки), а позичальник – отримати максимум пільг.

І звичайно, в кожному окремому випадку в ході реструктуризації і конвертації кредитів умови договорів визначаються на індивідуальній основі.

Член правління ОТП Банку.

Питання приєднання до Меморандуму нашого банку знаходиться на розгляді наглядової ради банку.

У той же час нашим банком вже давно успішно застосовується практика індивідуального врегулювання заборгованості. Ми почали активну роботу з реструктуризації і конвертації валютних кредитів ще торік – до розмов про меморандум.

У нас близько 7 тисяч валютних позик, які можуть підлягати конвертації. В середньому ми отримуємо близько 400-500 заявок на реструктуризацію на місяць. На кінець першого кварталу ми конвертували в гривню близько 15% портфеля.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?