Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому банки зменшують ліміти?

Існують дві головні причини зменшення лімітів на зняття готівки з картки: проблеми з безпекою і проблеми з ліквідністю банку.
У першому випадку (можливі проблеми з безпекою) є приводом до запровадження обмежень може вводитись при виявлення фактів компрометації або загрози компрометації частини карт і, відповідно, спробі зменшити ризик і подальші потенційні втрати клієнтів від несанкціонованих операцій зі зняття готівки.

clip_image002

Як правило, в таких випадках обмеження встановлюється не на всі карти банку, а лише на певну кількість, за яким існує ризик компрометації або підтверджений факт компрометації.
У разі проблем з ліквідністю банк також може застосувати обмеження суми видачі коштів у банкоматах як крайню міру. У цьому випадку обмеження стосуватиметься більшості карт банку, або ж усіх емітованих банком карт. Подібні ситуації можна було спостерігати в період кризи 2008-2009 років.
Варто відзначити, що протягом двох останніх місяців столицею України ходили чутки про новий програмний вірус, що вражає банкомати. Саме він, на думку деяких експертів став головною причиною зниження лімітів на зняття готівки, яке відбувається зараз у деяких банках.

Дійсно, факти зараження вірусами ряду банкоматів, переважно розташованих у Києві, мали місце протягом січня-лютого поточного року. У частині випадків (вірус, викрадав дані платіжних карт) під загрозою компрометації виявилися карти, які здійснювали операції в таких банкоматах.
В інших випадках (вірус викликав несанкціоновану видачу готівки) втрати, викликані несанкціонованої видачею коштів з банкоматів, зазнав банк – власник банкоматів. Зараз розслідування по цих випадках ще тривають, а більшість банківських установ проводить заходи щодо виявлення ознак зовнішнього втручання в роботу термінальних мереж і мінімізації ризиків можливості такого втручання. «Кредобанк» постійно проводить такі заходи, і випадків зараження банкоматів на сьогодні не зафіксовано.

У кожному разі, якщо встановлені банком обмеження не дозволяють клієнту отримати бажану суму, для зміни ліміту достатньо зателефонувати в службу клієнтської підтримки банку, який емітував картку, пройти просту процедуру ідентифікації щодо персональних даних та кодовому слову і встановити необхідний розмір добового ліміту видачі коштів.
Телефоном можна змінити ліміт лише до кінця поточної доби, для зміни ліміту на постійній основі необхідно звернутися у відділення банку і написати відповідну заяву.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?