Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому банки відмовляють у кредиті? Розглянемо 6 основних причин відмови банку у видачі кредиту

У випадку, якщо ви не змогли отримати кредит, і замість довгоочікуваних грошей вам надали лише повідомлення про відмову, ви навряд чи зможете точно дізнатися, в чому причина такого рішення банку. Чому банк відмовляє у видачі кредиту, уточнити, як правило, неможливо ні по телефону, ні в відділенні кредитної організації, і залишається лише здогадуватися.

Втім, у багатьох випадках причини відмови банку у видачі кредиту очевидні: недостатній рівень доходів, відсутність реєстрації, наявність інших непогашених кредитів, погана кредитна історія і т.д. Ми перерахуємо найбільш типові причини відмови банку в кредиті:

Низька заробітна плата (недостатній рівень доходів). Це є найпоширенішою причиною відмови в кредиті, тому що далеко не всі потенційні позичальники можуть похвалитися вимагаються доходами . Вихід з такої ситуації простий: необхідно або взяти кредит на меншу суму, або збільшити термін кредитування, або звернутися в інший банк, з більш високою процентною ставкою і меншими вимогами. Підійти можуть кредити по одному документу (паспорту).

Недостатній стаж і вік позичальника. Мінімальний стаж на останньому місці роботи складає, як правило, півроку. У випадку, якщо ви пропрацювали менше, банк не буде впевнений у ваших майбутніх доходах і може відмовити в кредиті. Втім, навіть при виконанні цієї умови ви ризикуєте отримати відмову, якщо що-небудь інше не влаштовує банк. Особлива увага приділяється віком позичальника: будучи студентом 20-22 років, ви навряд чи зможете отримати достатньо великий кредит. Незважаючи на те, що формально банки можуть видавати кредити особам від 18 років , найбільш кращим віком є 25-35 років – період із стабільною роботою і зарплатою, перспективами росту і збільшення доходу. Саме таким клієнтам найчастіше видають кредити. Усунути таку причину відмови банку у видачі кредиту неможливо. Але можливо спробувати звернутися в організацію, яка видає мікропозик . Вимоги до позичальника можуть виявитися м’якше, але процентна ставка буде вище.x_270626c6

Прописка в іншому регіоні, відсутність реєстрації або російського громадянства. З такими даними в банки звертаються досить рідко: список основних вимог відомий кожному, і в разі, якщо необхідні гроші, найчастіше користуються дещо іншими способами. Втім, отримати кредит, будучи прописаним в іншому регіоні, все ж можливо: якщо ви офіційно працюєте в місті, де берете кредит, ви можете його отримати практично без проблем. Якщо немає реєстрації взагалі або громадянства , ви також можете знайти для себе відповідну програму, але вже з більш високою процентною ставкою. Ми вже писали про те, як взяти кредит без реєстрації в Києві. Написане можна застосувати і до інших міст.

Погана кредитна історія. Якщо ви задовольняєте усім основним вимогам банку, службовець обов’язково відправить запит в бюро кредитних історій та отримає дані про раніше погашених або погашаються вами кредитах. У випадку, якщо ви коли-небудь мали проблеми з поверненням грошей в банк, ви ризикуєте отримати відмову. Втім, сам термін "погана кредитна історія" не має на увазі під собою наявність дрібних заборгованостей або невеликих відстрочок у здійсненні чергового платежу. Не варто думати, що, якщо одного разу ви затримали виплату на 1-2 дні, вам доведеться відмовитися від кредитів зовсім. Поганий вважається та кредитна історія, в якій позначені більш серйозні прострочення. Втім, і з цією проблемою можна впоратися. Читайте наш матеріал про те, як отримати кредит із зіпсованою кредитною історією .

Наявність інших непогашених кредитів та інших обов’язкових видатків. Отримуючи гроші, ви повинні будете віддавати банку до 50% від усіх своїх доходів. Навіть якщо ви взяли два кредити, у вас повинно залишатися не менше половини від заробітку. За такої умови ви можете взяти не один, а два, три, чотири кредиту одночасно, навіть якщо вони є іпотечними. У випадку, якщо ви вже виплачуєте один кредит і збираєтеся взяти ще один, який не залишить вам 50% від щомісячного доходу, ви можете отримати відмову. Втім, багато що залежить і від терміну кредитування. Серед інших обов’язкових витрат, які враховуються банком, можуть бути оплата знімною квартири, аліменти, витрати на утриманців у родині (дітей, непрацюючих членів сім’ї).

– В якості причини для відмови в наданні кредиту банк може позначити інвалідність або поганий стан здоров’я , відсутність застави належного вигляду, поручителів і т.д. Багато що залежить від того, наскільки велика сума, яку ви хочете взяти в банку.

У випадку, якщо банк відмовив у кредиті з якої-небудь з перерахованих вище причин, не варто засмучуватися: ви цілком можете дозволити собі звернутися в інший банк, скористатися іншою програмою з більш високими процентними ставками і менш суворими вимогами.

Варто розуміти: чим суворіше умови, які виставляє банк, тим вигідніше будуть процентні ставки для позичальника. І навпаки: якщо ви не задовольняєте багатьом вимогам, але банк готовий видати вам кредит, ви можете зустрітися з досить високими ставками по кредиту.

Можливостей отримати гроші в борг сьогодні чимало. Ви можете вибрати одну з сотень програм в десятках російських і регіональних банків, зупинившись на найбільш оптимальному варіанті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?