Новини світу кредитування та банківських послуг.

Чому банк не віддає депозит?

З моменту загострення політичної кризи і до цього дня у клієнтів деяких банків виникають проблеми з поверненням депозитів. Чи існують законні причини, за якими банк може відмовити клієнту у видачі депозиту?
Згідно із законодавством банк зобов’язаний видати клієнту внесок або ж його частину на першу ж вимогу. Якщо клієнтові з якої-небудь причини відмовили у видачі депозиту, йому слід подати у фінустанову офіційну заяву на повернення вкладу.
Відповідно до ст. 525 ГК України, одностороння відмова від виконання зобов’язання і одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Стаття 1060 ЦК України встановлює, що за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, крім вкладів, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, які встановлені договором.

– Крім того, п. 3.3 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами передбачено, що за договором банківського вкладу (депозиту) незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад або його частину на gr11_500x333.jpg.aspxпершу вимогу вкладника, крім вкладів, розміщених юридичними особами на інших умовах повернення, встановлених договором. Отже, банк зобов’язаний повернути суму вкладу на першу вимогу вкладника, а відмова від такої видачі є неправомірною.
Якщо ж банк не виконує свої зобов’язання перед клієнтом вчасно, то ризикує таким чином понести додаткові витрати. Адже, згідно з ч. 2 ст. 625 ГК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Звертаємо увагу, що Верховний суд постановив, що всі банки зобов’язані виплачувати відсотки не тільки протягом дії депозитних договорів, а й за весь період заборгованості, якщо гроші не повернули вчасно.
Якщо банк виявиться незговірливим, вирішення питання із зняттям депозиту може зайняти від двох місяців до півтора року. У цьому випадку експерти радять звертатися до суду, фонду гарантування вкладів фізосіб, а також – у Національний банк України.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?