Новини світу кредитування та банківських послуг.

Часткове дострокове погашення кредиту – основні аспекти

Оформляючи кредит в будь-якій фінансовій установі, позичальник має можливість достроково погасити свої боргові зобов’язання. При цьому погашення може бути як повним, так і частковим. Багато банків при достроковому закритті кредиту пропонують клієнту достатньо солідні бонуси у вигляді зменшення відсоткової ставки. Так що при можливості багато людей свідомо йдуть на часткове дострокове погашення кредиту.

Це дозволяє зменшити загальний розмір переплати за використання позикових грошей. Але деякі банки навпаки додають в договір пункт, згідно з яким навіть при передчасному погашенні кредитного боргу позичальник зобов’язаний виплатити всі відсотки, які фінансова установа отримала б при нормальному розподілі платежів. Тому при складанні договору необхідно уважно вивчати всі його пункти, щоб потім не отримати неприємний сюрприз.


Варто розуміти, що будь-яка контора зацікавлена в першу чергу в отриманні прибутку, тому ніхто не стане інформувати клієнта про невигідні для нього умови контракту. Так що потрібно самостійно вивчити всі нюанси, перш ніж поставити свій підпис.

Розрахунок суми боргу при частковому погашенні – основні варіанти

Розрахунок часткового дострокового погашення кредиту здійснюється за заздалегідь обумовленою формулою. Існує два варіанти – зі зменшенням і без зменшення терміну кредиту. 

  • Перший варіант передбачає, що клієнт може закрити свої кредитні зобов’язання раніше встановленого за договором терміну. У цьому випадку кредит буде вважатися погашеним, як тільки банк отримає назад свої гроші і відсоток за їх використання.

Це варіант найбільш прийнятний для клієнта, так як дозволяє швидше скинути з себе тягар боргу. Але при цьому банк, швидше за все, буде вимагати належні йому відсотки в повному обсязі. Фінансовій установі не вигідно, якщо позичальник поверне гроші раніше призначеного терміну, так як в цьому випадку вона недоотримає своїх дивідендів.

Найбільш лояльні до клієнтів контори не ставлять таких умов. Вони дозволяють заплатити відсотки за кожний повний місяць використання коштів плюс за кожен день неповного місяця, в який буде погашена заборгованість. Такі програми частіше пропонуються невеликими банками, які не мають широкої клієнтської мережі і змушені залучати аудиторію вигідними пропозиціями.

  • Другий варіант передбачає, що кредитний договір не може бути завершений достроково навіть за умови повного розрахунку. У цьому випадку просто в періоди, що залишилися будуть внесені нульові платежі. При цьому банк може, як вимагати виплати всіх відсотків в повному обсязі, так і надати клієнту заохочувальний бонус. Він буде виражатися у вигляді зменшення суми боргу шляхом нарахування процентів не на повну суму позики, а на фактичний залишок кредиту на початок кожного місяця.
  • Ще одним варіантом може бути перерахунок розмірів щомісячних внесків. Тобто, якщо клієнт вносить суму, яка перевищує встановлене значення, у нього залишається менший борг, а значить, існує можливість зменшити розміри майбутніх внесків, шляхом їх перерахування пропорційно часу що залишився до погашення кредиту. Краще зрозуміти суть методу допоможе калькулятор часткового дострокового погашення кредиту. Його можна знайти на сайті банку або звернувшись до свого відділення. 

Чи існують обмеження на дострокове погашення позик?

Найбільш часто зустрічається часткове дострокове погашення іпотечних позик. Програми кредитування на покупку житла розраховані на дуже великий термін, який може становити більше 30 років. За такий великий проміжок часу багато людей значно просуваються по кар’єрних сходах, що дозволяє їм отримувати доходи в кілька разів вище, ніж були у них на момент укладення договору. Так що у клієнтів з’являється можливість здійснювати щомісячні виплати в більшому обсязі. І не дивно, що багато людей користуються своїм правом, щоб скоріше розрахуватися з банком і нарешті, відчути себе повноправним господарем свого житла.

Також часто достроково погашаються споживчі кредити на невеликі суми. Деякі люди навіть живуть за принципом, що беруть позику невеликого розміру щомісяця, а віддають її відразу ж після отримання заробітної плати. Таке життя в борг, на жаль, є єдиною можливістю для багатьох зводити кінці з кінцями і доживати від однієї зарплати до іншої. І у банків існують спеціальні програми, які дозволяють при швидкому поверненні грошей не платити за їх використання взагалі ніяких відсотків.

Відповідно до прийнятого закону позичальник має право погасити кредит без згоди банку, але попередньо зобов’язаний попередити установу про таке бажання не менше ніж за 30 днів до здійснення розрахунку. Але на практиці краще обумовлювати таку можливість до підписання договору і шукати з банком варіанти, які влаштують обидві сторони. Це дозволить зберегти хороші відносини і можливо отримати більш вигідні умови при наступному кредитуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?