Новини світу кредитування та банківських послуг.

Бюро кредитних історій

Перед тим, як надати майбутньому позичальникові кредит, банк повинен упевнитися в його надійності. Саме для цього клієнтові необхідно представити документи, що підтверджують наявність доходів і можливість виплатити потрібну йому суму разом з відсотками. Однак нерідко одних документів недостатньо, і банку потрібно упевнитися в надійності свого потенційного кредитора перш, ніж довірити йому гроші. У разі, якщо позичальник уже брав кредити раніше, справа спрощується: організація може поглянути на кредитну історію (про те, чи можна, і як отримати кредит з поганою кредитною історією , ми писали раніше).

Кредитна історія являє собою детальні відомості про раніше взятих кредитах в банках, порядок виплати, присутності чи відсутності заборгованостей та інших проблем. При цьому мова йде не про одному банку, а про всіх організаціях, що займаються кредитуванням фізичних та юридичних осіб.

Зрозуміло, подібну інформацію один конкретний банк зібрати не в змозі, тому даним видом діяльності займаються спеціалізовані компанії – бюро кредитних історій (БКІ).

БКІ – це комерційна організація, що займається наданням інформаційних послуг як банкам, так і позичальникам. У випадку, якщо ви коли-небудь брали кредит, ви можете бути впевнені, що інформація про нього – і про вас, як про кредиторі, – збережена, міститься в базі даних одного з БКІ Росії і може бути доступна за запитом будь-якої кредитної організації.

Головна мета БКІ – забезпечити інформаційною підтримкою кредитодавців і кредиторів, виявити потенційних неплатників і перешкоджати шахрайству в області кредитів. Ваша кредитна історія може бути як позитивною, чистою, так і негативною – і в цьому випадку отримати необхідну суму в банку буде значно складніше.

Бюро кредитних історій надає неоціненну допомогу банкам, дозволяючи їм надавати гроші тільки тим особам, які не мали раніше жодних проблем з виплатою кредитів. Свою роль БКІ грає і в діяльності самого позичальника. У випадку, якщо вам без видимих ​​причин відмовили у видачі кредиту, ви можете звернутися в бюро і зажадати свою кредитну історію. Якщо вона не залишає надій на отримання кредиту, ви маєте право відновити свою репутацію за допомогою певних дій (наприклад, погашення заборгованостей в інших банках) та в майбутньому розраховувати на позитивне рішення щодо видачі кредиту.

Дізнатися свою кредитну історію можна один раз на рік безкоштовно. Якщо вам потрібно інформація вдруге, вам доведеться заплатити.

Куди ж звертатися? Бюро кредитних історій чимало, і ваша справа напевно заведено лише в одному з них. Для того, щоб дізнатися, де воно знаходиться, можна звернутися в банк, де ви раніше брали кредит, або в Центральний каталог кредитних історій. Після цього достатньо відправити запит у вказаний БКІ та отримати інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?