Новини світу кредитування та банківських послуг.

Брати кредит вигідніше, ніж збирати

На сьогоднішній день ситуація для українців складається таким чином, що вигідніше жити в кредит, ніж відкладати гроші для придбання якого-небудь товару, будь то автомобіль або нерухомість. Темпи інфляції настільки величезні, що будь-які заощадження знеціняться до моменту покупки.

Один з виходів у цій ситуації – приміщення накопичень на ощадний рахунок під відсотки. З допомогою банківського депозиту є можливість лише зберегти свої кошти, але ніяк не примножити їх, але і це стало можливим лише нещодавно, коли ставки за депозитами досягли рівня, адекватного темпам зростання цін.

Якщо розглядати в якості інвестиційної привабливості такий інструмент, як інвестиційні фонди, то, зважаючи на останні події, там спостерігається значний спад. Ринок акцій руйнується і прийде в норму ще не скоро. Ті, хто покладали свої надії на інвестиції в нерухомість і золото, теж приходять до висновку, що ці види вкладень істотно переоцінені. Зростання з ним настільки незначний, що насилу перекриє рівень інфляції. Тому напрошується логічний висновок – вигідніше брати в кредит. Таким чином можна дозволити собі поліпшити свої житлові умови або придбати новий автомобіль, не турбуючись про збереження своїх заощаджень.

В області кредитування ситуація теж вкрай неоднорідна. Найбільш вигідними прийнято вважати іпотечні позики і кредити на покупку машин, так як споживчі позики видаються під дуже високі відсотки – до 40% річних. Якщо порівняти їх з процентними ставками по іпотеці (приблизно 13%) і автокредитах (14%), то неспроможність позик на споживчі потреби стає цілком очевидною. А щоб зрозуміти всю вигоду від боргових вкладень, необхідно врахувати відсоток інфляції, який у минулому році склав 17%. Ось і виходить різниця в мінус 3-4%.

Багато фінансистів самі визнають цей факт. Вони відзначають, що безглуздо вкладати заощадження в депозити, дохід яких нижче, ніж на відсоток інфляції. Набагато вигідніше, за їх словами, скористатися іпотечним чи автокредитом, зберігши таким чином свої кошти, і одночасно поліпшивши свої житлові умови або отримавши новий автомобіль. Навіть якщо відсоткові ставки зростуть ще на 1-2%, вигода від такого розміщення капіталу очевидна. З цієї точки зору виходить, що відкладати оформлення кредиту ще й збитково.

В якості прикладу можна навести дуже привабливу пропозицію одного з банків, за яким ефективна процентна ставка складає 15,7% у гривневому еквіваленті, 12.5% в доларовому і трохи більше на 0.4% при кредитуванні в євро. Звичайно, тут не враховуються витрати на страхування, оплату юридичних послуг та інших платежів, які є обов’язковими у будь-якій фінансовій установі. Всі ці витрати збільшать заявлену ставку ще на 1-2% річних. Але і при цьому багато іпотечні програми, не кажучи вже про найбільш вигідних з них, не зрівняються з планованим в цьому році рівнем інфляції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?