Новини світу кредитування та банківських послуг.

Борги за кредити – чи можна домовитися з банком?

Довгострокові кредити для багатьох українців є єдиною можливістю отримати власне житло. Квартири і земельні ділянки коштують надзвичайних грошей, які неможливо назбирати за короткий проміжок часу. Тому молоді сім’ї оформляють іпотечні кредити терміном на 25 або навіть 30 років. Це дозволяє заселитися в квартиру, а потім до пенсії виплачувати банку позикові кошти і встановлені згідно з договором відсотки.

Банки йдуть назустріч клієнтам

Фактично контракт означає, що більшу частину життя позичальник буде працювати на банк, але інакше не вийде знайти потрібну суму для покупки квартири. У разі тимчасової втрати роботи клієнт банку може деякий час не виконувати свої зобов’язання і тоді виникне заборгованість банку по кредиту. У цьому випадку фінансова установа може піти на поступки і оформити реструктуризацію боргу, щоб позичальник зумів відновити свою платоспроможність. Також можливий варіант отримання деякої відстрочки за борги по кредиту, причому в період зупинки виплат штрафні санкції не будуть нараховуватися.


Банки досить часто вдаються до такого підходу, тому що вони зацікавлені у виконанні кредитного договору не менше клієнта. Їм дуже важливо повернути витрачені кошти, тому вони готові надати клієнтам посильну допомогу. Зв’язуватися з судовими тяготами фінансові установи не люблять. Це привертає до них зайву увагу в невигідному світлі. Так що при виникненні труднощів потрібно взяти себе в руки і відправитися в відділення для проведення переговорів. При правильному підході і наявності вагомих аргументів керівництво банку піде на поступки.

Боржники за кредитами є головним болем для всіх банків. Але це поняття ділиться на дві категорії: ті, хто не може, і ті, хто не хоче платити. З першими зазвичай не виникає особливих проблем. Ці громадяни не ховаються від банківських співробітників, які не намагаються уникнути відповідальності і всіляко шукають способи виходу з ситуації, що виникла. Таким людям банки з правильно організованим взаємодією з клієнтами намагаються допомогти і знайти компромісний варіант. А ось друга категорія – злісні неплатники всіляко уникають будь-яких контактів з банківськими службовцями.

Які способи використовують банки для повернення боргів?

Борги по кредитах банки спочатку намагаються повернути без залучення сторонніх організацій. Для цього співробітники постійно інформують клієнта про заборгованості, що утворилася і пропонують погасити її в найкоротші терміни. У разі ігнорування законних вимог фінансова установа залишає за собою право відстоювати свої інтереси в судовому порядку. Але до суду доходять не всі справи.

Деякі контори не бажають зв’язуватися з судовими процесами і просто перепродують борги позичальника колекторським фірмам. Тут є один важливий момент: якщо за договором клієнт не давав своєї згоди на передачу особистих даних третім особам, банк своїми діями вчиняє злочин, за який вже сам повинен понести відповідальність. Але найчастіше пункт про використання фінансовою установою персональних даних клієнта в інтересах фірми присутній. Так чи інакше, колектори, якщо вони діють в правовому полі, будуть вимагати повернення боргів таким же методом, але набагато більш настирливо.

Важливо також пам’ятати, що борги за кредити залишають негативний слід в кредитній історії. Це може стати серйозною перешкодою при оформленні нової позики. Так що краще всіма силами намагатися не допустити виникнення заборгованості перед банком. Інакше надалі буде дуже складно знайти аргументи для отримання кредиту.

А в фінансовій установі, з якою виникла проблема погашення, клієнт напевно довічно потрапить до чорного списку і більше не зможе скористатися ніякими послугами даної контори. Це також може стати серйозною проблемою, особливо якщо договір був укладений з великим банком, який має широку мережу філій по всій країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?