Новини світу кредитування та банківських послуг.

Боргова розписка, як спосіб захисту кредитора

Позичання грошей під чесне слово, безумовно, має місце на сучасному етапі розвитку суспільства. Поняття обов’язку, честі і совісті для деяких людей – це не порожні слова. Проте слід визнати, що паралельно для певної частини суспільства порядність не є головним душевним якістю. Тому кредитору краще вже убезпечити себе, ніж потім розводити руками.

Звичайна боргова розписка (зразок буде розглянуто нижче) використовується в тому випадку, якщо кредитор і позичальник не укладають договір позики. Вона є підтвердженням того, що другий отримав грошові кошти від першого. При необхідності можна запросити свідків, щоб у разі проблем з поверненням боргу, використовувати їх свідчення в суді.

При її складанні слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • позичальник пише розписку власною рукою, що значно спрощує процедуру перевірки автентичності документа в разі спірних ситуацій;
  • в ній обов’язково має міститися наступна інформація – ПІБ сторін угоди, їх адреси та дані громадянських паспортів, дата, коли позичальником були отримані кошти з вказівкою їх суми, термін повернення боргу, відсотки за користування та за прострочення повернення, цільове призначення позики.

    Непогано б, якщо боргова розписка, бланк для якої носить довільну форму, містила б інформацію про суму не тільки в рублях, але і у валюті (за курсом, який діє в момент передачі грошей). Тоді необхідно окремо відзначити, що при поверненні позичальник зобов’язується відшкодувати різницю курсів.

    Нотаріальне оформлення розписки необов’язково, але й не забороняється.

    Якщо борг погашений з дотриманням всіх домовленостей, то кредитор повертає позичальнику розписку з відміткою про відсутність претензій на звороті оной. Як варіант, він сам пише розписку про те, що борг повернений в повному обсязі.

    У разі виникнення проблем з поверненням грошей кредитор пише позичальнику лист, в якому міститься вимога повернути позичені кошти протягом 30 днів. Після закінчення цього терміну він має право звернутися до суду, якщо гроші не були повернуті. Наявна на руках у кредитора боргова розписка в суді є підставою для винесення рішення про примусове стягнення боргу та відсотків. Якщо, звичайно, відповідач не доведе, що вона була написана під погрозою застосування насильства або була отримана обманним шляхом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?