Новини світу кредитування та банківських послуг.

Благодійний рахунок

Збір грошей на благодійні цілі в Україні – досить поширене явище. Для збору коштів відкривають рахунки в банках, а координати рекламують. На законодавчому рівні загальних пільгових правил для бажаючих відкрити благодійний рахунок в Україні не передбачено. Тому вартість утримання кас взаємодопомоги в різних банках відрізняється.

Активісти благодійного фонду «Люди в дії» збирають гроші на іграшки для інтернатів та людей з важкими захворюваннями. Рахунок відкрили в Райффайзен Банку Аваль . За принципом – поруч з офісом. «Ми відкрили і користуємося рахунком, за загальними правилами – ніяких пільг. У гривні », – розповідає волонтер Екатерин а. Заплатили 100 гривень за відкриття, за користування віддають 0,01% річних. Плюс, коли необхідно, платять по 75 гривень за довідки про стан рахунку для звітності перед податковою.
Користуватися послугами банків можна дешевше. Розповідають в громадській організації «Українська благодійна мережа». Вони мають рахунок у Приват Банку і приймають пожертви на допомогу сиротам на заході України. Керівник організації Василь Футерко ділиться досвідом: «Ми заплатили сто гривень і ще щось пару гривень за валютні рахунки. За користування не платимо. Нам дуже зручно, що люди можуть перераховувати в рублях, доларах і євро і відразу ж автоматично проводиться конвертація, після чого ми отримуємо всі гроші в гривні.
Крім того, нам запропонували систему LiqPay – коли прямо на нашому сайті відвідувачі можуть перераховувати гроші. В інших банках, де існує подібний ресурс під назвою портмоне, нам як благодійної організації, не дозволили їм користуватися ».
Василь Футерко зазначив, що за податковим кодексом, благодійні організації, відкриваючи рахунок у банку, мають право не платити 15%-ий податок на доходи фізосіб. Подібна пільга існує і для людей, які відкривають рахунок безповоротної допомоги – наприклад, хворий, який шукає гроші на своє лікування.

blagotvoritelnost_346x550.jpg.aspx

Керівник «Української благодійної мережі» зазначив, що люди, які перераховують гроші, як правило неохоче дають свої кревні людям, яких не знають, крім того відомі махінації, коли рахунки відкривали шахраї. Тому радить довіряти збір грошей громадським організаціям.
У приклад наводить своїх колег з благодійного фонду «Ти-Ангел»: «Вони збирають гроші для людей, які потребують лікування. Але перш ніж просити пожертви, вимагають у хворих або їх родичів медичні документи, уважно їх вивчають. На зібрані гроші можуть бути закуплені спеціальні лікарські препарати, а працівники фонду особисто перевіряють, чи були медикаменти використані за призначенням ».
Благодійна організація «Доктор клоун» збирає гроші для проведення акцій у дитячих лікарнях Львова та солодощів для дітей. Рахунок відкрили в Кредобанку . «У банку дуже лояльно ставляться до благодійних організацій. У нас не взяли ні копійки за відкриття рахунку і не просять нічого ні в місяць ні в рік за користування. Єдина оплата – за обмін доларів на гривню. Ми маємо два рахунки – у національній та доларової валюті. І коли є потреба, долар нам вважають за курсом », – розповідає керівник фонду Уляна Мазепа.
Щоб відкрити рахунок, банк зажадав у організації пакет документів – установчі документи організації, фінансовий звіт і довідку з податкової інспекції про те, що організація неприбуткова.
Деякі банки самі вибрали благодійні організації, з якими бажають співпрацювати на умовах благодійності. Наприклад, Укргазбанк запросив до співпраці 25 організацій, які працюють в Україні. Їх об’єднали в так званий «Банк добрих справ». Підшефні благодійні організації не платять за відкриття та користування рахунками, але звітують перед банком про людину, на лікування якого були зібрані кошти.
Як відкрити в банку рахунок для збору благодійності?
1. Вибирати банк з вигідними тарифами за відкриття та користування рахунки
2. Визначити валюту для збору коштів
3. Просити в банку систему автоматичної конвертації валют або відкривати окремі рахунки в різних валютах
4. Питати про додаткові он-лайн ресурсах для збору грошей – LigPay, Portmone, SWIFTі інші
5. Принести у відділення документи, які підтверджують, що збір коштів буде проводитися у благодійних цілях
6. Просити пільгу про звільнення від податку

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?