Новини світу кредитування та банківських послуг.

Бізнес-стартап: кредит на відкриття бізнесу

Вже скільки разів твердили світу: підприємництво – двигун економіки, а міцний середній клас – її становий хребет. А віз і нині там: отримати кредит з нуля дуже і дуже проблематично. Втім, будемо оптимістами – розглянемо, що можна зробити в ситуації, коли банки один за іншим вбивають цвяхи в труну ваших бізнес-починань.

clip_image002

Кредит майбутньому підприємцю

Почати бізнес з нуля важко ще й тому, що нині в будь-якій сфері неймовірно високий рівень конкуренції. Як результат, новоспеченого власника продуктового магазину навряд чи включать в міську програму підтримки малого підприємництва. По-перше, далеко не кожен банк (найбільші – не виняток) готовий повірити в новачка-ентузіаста без досвіду роботи на ринку. По-друге, навіть якщо банк лояльний до малого підприємця і готовий повірити в його перспективи, для отримання кредиту на бізнес-стартап доведеться зібрати цілий стос підтверджують паперів. Нарешті, по-третє, принципове значення має галузь, в якій ви збираєтеся працювати. Ідеально, якщо це промисловість, сфера високих технологій, надання соціальних чи побутових послуг населенню: ці області офіційно підтримуються державою, і тут цілком реально розраховувати на допомогу з бюджету. Правда, звітувати за кожен бюджетну гривню вам доведеться до копієчки – а це означає 100% білу бухгалтерію.

Хто до клієнта всіх добрішими?

Власнику майбутнього малого бізнесу потрібно уважно ознайомитися з пропозиціями максимальної кількості банків і визначитися, чим він готовий пожертвувати: часом на збір потрібних паперів або великими (з наголосом на перший склад) грошима в оплату відсотків по кредиту з м’якими вимогами до позичальників. У кожному разі, вибираючи банк, слід бути готовим до компромісу за умовами кредитного договору. Крім того, має сенс уважно ознайомитися з програмами в області підтримки малого бізнесу, які великі банки реалізують спільно з державою.

Вклавши в себе сам

Ні, ми не закликаємо малого бізнесмена продати все, що у нього є, і інвестувати ці гроші в бізнес. Так, кредит на відкриття бізнесу отримати практично неможливо. Але є інший спосіб привернути банківський капітал – взяти нецільовий кредит «на невідкладні потреби» в банку, виступаючи в якості не ПП і тим більше не юридичного, а фізичної особи. Як правило, позичальник за таким кредитом не зобов’язаний звітувати про цілі, на які пішли взяті в банку кошти, так що якщо вам потрібна сума в межах 500-150 тис. гривень, можна звернутися і до такого способу позики. Перевага ще і в тому, що для його оформлення не треба збирати безліч паперів. А зворотний бік – в тому, що необхідно представити документальне підтвердження ваших доходів. Як варіант, ви повинні бути давнім клієнтом цього банку з гладкою кредитною історією.

Чорнильні річки, паперові берега

Якщо ви твердо вирішили брати кредит саме як підприємець, запасіться терпінням: документів під таку позику потрібно багато. Які ж документи і відомості може зажадати банк від починаючого підприємця? Крім обов’язкового паспорта, це може бути довідка про доходи, застава особистого майна (машина, квартира тощо), порука родичів, чиї фінансові можливості дозволяють банку упевнитися, що видані гроші будуть повернуті, і т.д. Обов’язкова умова кредиту на відкриття бізнесу – продуманий бізнес-план. Якщо ви абсолютний новачок у справі, яке збираєтеся відкрити, складання плану однозначно рекомендується доручити стороннім фахівцям. Так, з деякою сумою доведеться розлучитися – але в обмін на неї ви отримаєте професійно складений документ, який послужить додатковою гарантією вашої солідності. Досить часто банки запитують і техніко-економічне обгрунтування запланованого проекту. Нарешті, неодмінною умовою співпраці з банком виступає відкриття рахунку на ваше ім’я.

Якщо у вашого проекту є аналоги на Заході, чіткий ринок збуту, а першу виручку можна очікувати через кілька місяців, цілком реально знайти приватного інвестора, який не буде позичати гроші під відсотки, але вважатиме за краще отримати частку в капіталі майбутнього підприємства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?