Новини світу кредитування та банківських послуг.

Bitcoin – валюта не підвладна державі

У 2009 році Сатосі Накамато створив Bitcoin. Одна «монета» цієї електронної валюти коштувала всього 5 центів. Проте, до кінця 2013 року вартість однієї цифрової монети виросла до $ 1000. Чи варто сьогодні інвестувати в Bitcoin – валюту, повністю вільну від дій державних регуляторів?
Зараз назву Bitcoin застосовують до програмного забезпечення (так званого гаманця), мережі і монеті, яка має ужиток в цій мережі. Адже спочатку Bitcoin служив своєрідною винагородою для тих, хто підключив до мережі свій комп’ютер і надав для користування свої потужності. Для того, щоб отримувати такого роду бонуси, потрібно було просто запустити спеціальну програму.

clip_image001

Минув час, і Bitcoin став повноцінною електронною валютою, незалежної від емітентів і посередників.
З моменту зародження цієї кріптовалюти і до червня 2013 року, її курс не перевищував 32 доларів за монету. Потім почався різкий підйом, і в січні 2014 року валюта досягла свого піку – 1203 доларів за монету. Потім курс трохи пішов униз, і на сьогодні становить 558 доларів за один біткоіни.
Тримачі електронної валюти Bitcoin стверджують, що вона має ряд переваг. По-перше, вона не прив’язана ні до одного державного регулятора. А це означає, що Bitcoin не схильний до впливу політичної або економічної обстановки в тому чи іншому регіоні. А, по-друге, всі платежі здійснюються безпосередньо, без посередництва будь-яких фінансових організацій. При цьому адреси не містять інформації про їх власника, а значить – платежі є анонімними.

clip_image002

Водночас, комісійні відрахування при здійсненні трансакцій з Bitcoin – мінімальні. По третє, кількість Bitcoin обмежено 21 мільйонів штук. У зв’язку із зростанням курсу цифровий валюти, його популярність набирає все більших обертів, відповідно – вартість монет зростає.

clip_image003

Якщо ви загорілися бажанням придбати, вартість якої з середини минулого літа до кінця 2013 року зросла майже в 10 років, спочатку вам знадобитися завантажити і встановити гаманець (це можна зробити, наприклад, на сайті bitcoin.org) на свій комп’ютер. Зауважте, що витрачати біткоіни ви зможете тільки зі свого персонального комп’ютера. Можна також користуватися онлайн-додатками, які дають можливість здійснювати операції з біткоіни на різних пристроях, в тому числі і телефонах, але цей спосіб менш безпечний.
Після того, як у Вас з’явиться біткоін-гаманець, вам потрібно буде завести на нього гроші, а потім – вибрати один із способів придбання. Можна, наприклад, знайти продавця електронної валюти і купити її у нього. Головне тут бути дуже обережним, щоб не потрапити на шахраїв. Як варіант, обміняти кошти на біткоіни можна на біржах (наприклад, на btc-e.com або mtgox.com) або скориставшись спеціальними обмінниками (metabank.ru, ALFAcashier.com та ін.) Також можна почати приймати біткоіни за свої послуги або товари.

clip_image004

Отримати користь від біткоіна можна двома способами: заробляючи на зростанні курсу, або здійснюючи вигідні покупки. Адже за допомогою цієї цифрової валюти можна купувати побутову техніку, електроніку, одяг, ігри, книги та інші товари та послуги, десь на 30% дешевше.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?