Новини світу кредитування та банківських послуг.

Бінарні опціони: все або нічого

На сьогодні існує багато способів збільшити свій дохід, не займаючись при цьому бізнесом: депозити, інвестиції в нерухомість, форекс трейдинг. Про все це ми вже писали раніше. Сьогодні ж хочемо познайомити Вас із ще одним фінансовим інструментом, що дозволяє заробляти непогані гроші – з бінарними опціонами.
Щоб зрозуміти, що собою представляє бінарний опціон, потрібно спочатку розібратись з самим поняттям опціону. І так, опціон – це договір, за допомогою якого потенційний покупець або продавець якогось активу (валюти, акцій, цінних паперів, товарів) отримує право (але ніяк не зобов’язання) купити або продати цей актив за раніше обумовленою ціною у визначений договором момент в майбутньому або протягом якогось відрізка часу.
Проведемо простий приклад. Припустимо, що ви вирішили купити опціон на акції якоїсь компанії під назвою «Яблуневий сад», вартість яких становить $ 67 за штуку. Ціна опціону становить $ 3 за штуку. Оскільки опціон на акцію є контрактом, який надає інвестору право купити або продати 100 акцій компанії, за право розпоряджатись цими акціями в майбутньому він повинен буде сплатити $ 3 × $ 100 = $ 300. Угода укладається на 3 місяці, і, згідно з її умовами, страйковим ціна (ціна, за якою акції будуть реалізовані в майбутньому) становить $ 70.

Значить, 300 доларів інвестор оплачує відразу, і вони до нього вже не повернуться. Це – ціна права розпоряджатися акціями в майбутньому. Що далі? Припустимо, що на момент завершення звернення термінових контрактів (в трейдингу для цього використовується термін «експірація») ціна акцій «Яблуневого саду» зупинилася на рівні $ 70. Що це означає? А значить це, що дана угода виявилась для інвестора марною, і він тільки втратив свої $ 300. Адже купивши акції за обумовленою ціною, він за такою ж ціною їх і продасть.

clip_image001

Тепер розглянемо інший сценарій розвитку подій. На момент експірації ціна акцій встановилась на рівні $ 77 доларів. Відмінно! Адже страйковим ціна (та, за якою інвестор має право купити 100 акцій) становить $ 70 за акцію. І так, щасливчик купує 100 акцій за ціною $ 70, сплативши за них $ 7000 відповідно, і тут же продає їх за ринковою ціною, отримуючи $ 77 × 100 = $ 7700. Повернувши свої $ 7000, він заробив на угоді $ 700 . Якщо віднімемо від цієї суми $ 300, сплачених раніше за право здійснити покупку в майбутньому, отримаємо $ 400 чистого прибутку.
Історія опціонів на акції та товари почалась в 1630 роках в Голландії з так званої «тюльпаноманії», коли попит на цибулини тюльпана почав перевищувати пропозицію, і ціна на товар дуже сильно виросла. Завдяки опціонах покупець отримував право на купівлю або продаж цибулин в майбутньому по вже раніше визначеною ціною.
Два століття потому на Лондонській фондовій біржі з’явились опціони на акції, а 60 роках XIX століття в США вже існував позабіржовий ринок опціонів на товари та акції. Біржова торгівля опціонами почалась в 1973 році, коли була заснована Чиказька опціонна біржа.

Бінарні опціони з’явились зовсім недавно. На початку 2008 року Американська фондова біржа і Чиказька біржа опціонів почали систематичну торгівлю бінарними опціонами, а в червні цього ж року стандартизували дані контракти. На території СНД бінарні опціони тільки починають набирати популярність. Бінарні опціони тільки набирають обертів на російському ринку, тоді як на європейських і американських ринках це дуже популярний продукт. Деякий час тому ринок Бінарних опціонів був ще недоступний широким масам.
Він зародився в Європі в 2011 -2012 роках і відтоді галузь показує стабільне динамічне зростання.

На відміну від звичайних опціонів, бінарні опціони мають коротший термін життя. Крім того, тут трейдер вже сам вирішує, яку саме суму йому інвестувати.

clip_image002

«Бінарні опціони (BinaryOptions) – це простий фінансовий інструмент, що дозволяє торгувати валютними парами і швидко отримувати фінансовий результат. Вони дозволяють інвестувати в зростання або падіння того чи іншого активу до певного моменту в часі. Якщо прогноз виправдовується, трейдер отримує прибуток, якщо ні – реалізується заздалегідь відомий рівень ризику, – розповідає фінансовий аналітик Альпарі Олександр Михайленко.
– Ключова відмінність бінарних опціонів від звичайних опціонів полягає в тому, що бінарні опціони існують лише кілька хвилин, тоді як класичні опціони можуть мати «термін життя», рівний декільком рокам ». Кожна з компаній-брокерів бінарних опціонів пропонує близько 200 видів фінансових інструментів. Інвестор сам вибирає, з яким із них йому буде найкраще працювати.
«На бінарних опціонах список інструментів для торгівлі практично ідентичний з Forex компаніями, наприклад в Компанії 60 Seconds клієнти можуть торгувати більш ніж на 200 активах, які включають в себе валютні пари, індекси, акції та товари. Зрозуміло, клієнти віддають перевагу більш зрозумілим активам, таким як EUR / USD, USD / RUB, Золото, Нафта, DowJones, РТС, акції великих Компаній. Ми плануємо запустити серію статей на сайті про менш популярних активи, але мають високий інвестиційний потенціал », – коментує Павло Крімер.
Незважаючи на різноманіття фінансових інструментів, новачкам експерти все ж рекомендують ближче познайомитися з опціонами на валютні пари і дорогоцінні метали.
Алгоритм дій на будь-якому з сайтів компаній-брокерів досить простий. Спочатку Ви обираєте опціон (тобто, фінансовий інструмент), на який хочете зробити ставку. Потім вирішуєте, через який час закінчиться (експіріруют) даний опціон, після чого визначаєте напрям динаміки зміни його вартості (ціна піде вгору – CALL, або вниз – PUT). Після чого – чекаєте на результат. Зручність бінарних опціонів полягає в тому, що потенційний прибуток і можливий ризик визначаються ще до початку операції.

clip_image003

Наприклад, Вам може пропонуватися співвідношення ризику і прибутку 160% / 20%. Це значить, що якщо операція «спрацює», Ви отримаєте прибуток у розмірі 60%, та й ще повернете собі інвестовані кошти, якщо ж угода не спрацює, можете розраховувати тільки на 20% від своїх інвестицій. При співвідношенні 180% / 0% Ви отримуєте 80% прибутку в разі, якщо удача посміхнулася Вам, і нічого – якщо Ваші прогнози не виправдалися.
Бінарні опціони – це фінансовий інструмент, що дозволяє отримати великий фінансовий прибуток. Адже де ж ще за 15 хвилин можна одержати дохід у розмірі майже 100% від інвестиції. Але високий прибуток йде рука об руку з сильним ризиком. Тому експерти не рекомендують відразу кидатися «у вир з головою», а радять спочатку якнайбільше довідатись про особливості ринку та торгівлі, зайнятися самонавчанням.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?