Новини світу кредитування та банківських послуг.

Бідне суспільство і його шикарні борги.

Одна відчайдушна харків’янка середніх років зважилася на фінансовий ризик. Щомісячний дохід її сім’ї становив близько 450 доларів, однак вона не побоялася взяти кредит в 50 тисяч доларів. Не важко вирахувати, протягом 25 років їй доведеться всіма правдами і неправдами віддавати по 300 доларів в місяць! Також неважко зрозуміти, що переплата за квартиру складе близько 80%. Але загроза проживати всі ці роки на чверть зарплати не діє на сміливу жінку. Прийнявши рішення, українка фактично штовхає себе до аскетичного способу життя. Якщо ви думаєте, що даний приклад – поодинокий випадок, то сміємо завірити вас у вашій неправоті. Таким чином, чи схожим на нього, надходять тисячі, і навіть сотні тисяч українців.

Невеликі і позамежні суми беруться в якості кредиту на придбання дрібних і значних покупок. Як підсумок, країна в’язне у борговій ямі, а от вилізти з неї під силу аж ніяк не кожному. Незаперечним фактом вважається зростання обсягу кредитів в Україні, динаміка зростання досить значна – до 150% в рік.
Банки повідомляють про зростання кредитних портфелів, а разом з ними зростає і частка прострочених платежів. Голова правління одного банку неплатоспроможних боржників взагалі перестає вважати за людей, а значить, за оцінками, таких не-людей для нього з кожним днем стає все більше і більше, тому що вже кожен четвертий ніколи не зможе повернути споживчий кредит банку.

Але ні статистика, ні клеймо представника банку не можуть зупинити завзяття українців, що мають порівняно невисокі доходи і великі амбіції, бажаючи в мить змінити своє життя на краще. Світ пропонує легку можливість скористатися всіма благами цивілізації: купи собі машину, квартиру, поправ своє здоров’я, обзаведися побутовою технікою – і все це навіть без початкового внеску, наче настав комунізм, і гроші стали не потрібні. Бери прямо зараз, а гроші заплатиш потім… Банки, КС, кредитні брокери, приватні особи – всі долучилися до правил гри, обіцяючи надати допомогу при отриманні грошових коштів в якості позики. Навіть ті, хто скептично ставляться до подібних спокусам, не витримують, потрапляючи на пропаганду легкого життя. А самих банків відбудували, здається, більше, ніж аптек. Але одне очевидно точно: взятий на емоціях кредит, це необдумане дія, в подальшому призводить людини до психосоматическому захворювання, перетворюючи його «легке» життя в каторгу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?